Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:43 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:43

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
PL 510/2006 privind creșterea siguranței în unitățile de învățământ
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:238 71 56 20 41 16 14 9 11
- voturi pentru (DA):214 70 54 3 39 15 14 9 10
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - - -
- abțineri:15 - - 15 - - - - -
- nu au votat:7 1 2 - 2 1 - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM Abținere
17. Baban Ștefan PRM Abținere
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L -
20. Băeșu George PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bentu Dumitru PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM Abținere
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
36. Buzatu Dan Horațiu PNL -
37. Buzea Cristian Valeriu PRM Abținere
38. Calimente Mihăiță PNL DA
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
49. Ciontu Corneliu - DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM Abținere
54. Constantinescu Viorel PSD DA
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Diaconescu Renică PC DA
59. Dida Corneliu Ioan PSD DA
60. Dobre Traian PNL DA
61. Dragomir Dumitru PRM Abținere
62. Dragomir Gheorghe PNL DA
63. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
64. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
65. Dumitrescu Zamfir - DA
66. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
67. Dumitriu Mihai PSD DA
68. Dumitru Ion PSD DA
69. Dușa Mircea PSD DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Faina Constantin PC DA
72. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
73. Fenechiu Relu PNL DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati DA
75. Florea Damian PC DA
76. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
77. Furo Iuliu Ioan PRM Abținere
78. Gabor Gheorghe PNL DA
79. Găleteanu Monalisa PSD DA
80. Georgescu Filip PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic PNL DA
82. Gheorghe Valeriu PNL DA
83. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
84. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
85. Ghișe Ioan - DA
86. Godja Petru PSD DA
87. Grigore Dan PD-L DA
88. Grosaru Mircea Minoritati DA
89. Gubandru Aurel PSD DA
90. Gușă Cozmin Horea - -
91. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
92. Hanganu Romeo Octavian PC DA
93. Hellvig Eduard Raul PC DA
94. Hoban Ioan PNL DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Ibram Iusein Minoritati DA
97. Igaș Traian Constantin PD-L DA
98. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
99. Ionescu Daniel PSD DA
100. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
101. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR -
102. Kovacs Attila UDMR DA
103. Lakatos Petru UDMR DA
104. Lambrino Radu PD-L DA
105. Lificiu Petru - DA
106. Liga Dănuț PD-L DA
107. Longher Ghervazen Minoritati DA
108. Luchian Ion PNL DA
109. Macaleți Costică PSD DA
110. Magheru Paul PRM Abținere
111. Man Mircea PD-L DA
112. Manda Iulian Claudiu PSD DA
113. Manolescu Oana Minoritati DA
114. Marian Dan Mihai PNL DA
115. Marin Constantin PSD DA
116. Martin Eduard-Stelian PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Máté András-Levente UDMR DA
119. Matei Cătălin Lucian PSD DA
120. Mazăre Alexandru PSD DA
121. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
122. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
123. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
124. Mătușa Tudor PRM Abținere
125. Meir Nati - DA
126. Merce Ilie PRM DA
127. Micula Cătălin PNL DA
128. Mihei Andrian-Sirojea - DA
129. Mircea Costache PRM Abținere
130. Mironescu Laurențiu PD-L DA
131. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
132. Mitrea Manuela PSD DA
133. Mitrea Miron Tudor PSD DA
134. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
135. Mînzînă Ion PRM Abținere
136. Mocanu Alexandru PD-L DA
137. Mocanu Vasile PSD DA
138. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
139. Mocioalcă Ion PSD DA
140. Moisoiu Adrian PRM Abținere
141. Moldovan Emil Radu PSD DA
142. Momanu Corneliu PNL DA
143. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
144. Movilă Petru PD-L DA
145. Munteanu Ioan PSD DA
146. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năstase Adrian PSD DA
149. Nechita Aurel PSD DA
150. Nica Dan PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
153. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oancea Viorel PNL DA
156. Olarean Aurel PD-L DA
157. Olteanu Bogdan PNL DA
158. Oprea Gabriel PSD DA
159. Ovidenie Costel - DA
160. Pardău Dumitru PNL DA
161. Paveliu Marian Sorin PNL DA
162. Petrea Constantin PD-L DA
163. Ponta Victor-Viorel PSD DA
164. Pop Claudiu Adrian PSD DA
165. Popa Cornel PNL DA
166. Popa Daniela PC DA
167. Popescu Florin Aurelian PNL DA
168. Popescu Ionica Constanța PC DA
169. Popp Cosmin Gabriel PD-L -
170. Preda Cezar-Florin PD-L DA
171. Preda Ion PNL DA
172. Pruteanu Vasile PNL DA
173. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
174. Pupeză Viorel PSD DA
175. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
176. Pușcă Mircea Valer PNL DA
177. Puzdrea Dumitru PD-L DA
178. Racoceanu Viorel PD-L DA
179. Raicu Romeo Marius PD-L DA
180. Rădulescu Cristian PD-L DA
181. Rogin Marius PD-L DA
182. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
183. Rus Ioan Aurel PRM NU
184. Sanda Victor PSD DA
185. Sandu Gabriel PNL DA
186. Sandu-Capră Mihai PNL DA
187. Sasu Ion PSD DA
188. Săniuță Marian-Florian PSD DA
189. Săpunaru Nini PNL DA
190. Sârb Gheorghe PD-L DA
191. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
192. Scutaru Adrian George PNL DA
193. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sirețeanu Mihail PSD DA
196. Sóki Béla UDMR DA
197. Soporan Vasile Filip PSD DA
198. Stan Ioan PSD DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănișoară Mihai PD-L DA
201. Stoica Ion - DA
202. Străchinaru Petre PD-L DA
203. Strungă Emil PNL DA
204. Szekely Levente Csaba UDMR DA
205. Știrbeț Cornel PNL DA
206. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
207. Știreanu Octavian PSD DA
208. Știucă Alecsandru PSD DA
209. Tabără Valeriu PD-L DA
210. Tamás Sándor UDMR DA
211. Tărniceru Petru PSD DA
212. Timar Liviu PSD DA
213. Timiș Ioan PNL DA
214. Todoran Pavel PSD DA
215. Toma Horia-Victor PNL DA
216. Toró Tiberiu UDMR DA
217. Tudor Constantin PC DA
218. Tudose Mihai PSD -
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Țundrea Ioan PC DA
221. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
222. Ujeniuc Dragoș PNL DA
223. Ungureanu Petre PNL DA
224. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
225. Ursărescu Dorinel PNL DA
226. Vainer Aurel Minoritati DA
227. Varga Attila UDMR DA
228. Vasile Aurelia PSD DA
229. Vasilescu Lia Olguța PRM Abținere
230. Vălean Adina Ioana PNL DA
231. Văsioiu Horia PD-L DA
232. Vlase Petru Gabriel PSD DA
233. Vlădoiu Aurel PSD DA
234. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
235. Voinea Florea PSD DA
236. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
237. Zamfir Gabriel Sorin PNL -
238. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 iunie 2019, 9:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro