Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2018 > 10:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 mai 2018, ora 10:41

Subiect vot: PLx 469/2017 si PLx 553/2017 -amr.2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:134 67 26 13 10 1 4 6 7
- voturi pentru (DA):45 - 26 13 - - 4 - 2
- voturi împotrivă (NU):86 67 - - 10 1 - 6 2
- abțineri:3 - - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Apjok Norbert UDMR NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Benedek Zacharie UDMR NU
9. Benga Tudor - Vlad USR DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Bichineț Corneliu PMP DA
12. Bodea Marius PNL DA
13. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Bontea Vlad PSD NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Budăi Marius-Constantin PSD NU
18. Buican Cristian PNL DA
19. Burciu Cristina PSD NU
20. Căciulă Aurel PSD NU
21. Călin Ion PSD NU
22. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chichirău Cosette-Paula USR DA
25. Chiriac Viorel PSD NU
26. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
27. Ciuhodaru Tudor PSD NU
28. Cîtea Vasile PSD NU
29. Cocoș Vasile PSD NU
30. Cristache Cătălin PMP DA
31. Csoma Botond UDMR NU
32. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
33. Cupă Ion ALDE NU
34. Dîrzu Ioan PSD NU
35. Dobre Mircea-Titus - Abținere
36. Dobre Victor Paul PNL DA
37. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
38. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
39. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
40. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
42. Drulă Cătălin USR DA
43. Erdei Dolóczki István UDMR NU
44. Fădor Angelica PNL DA
45. Floroiu Ionel PSD NU
46. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
47. Furtună Mirela PSD NU
48. Gavrilă Camelia PSD NU
49. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
50. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
51. Gheorghe Tinel PNL DA
52. Gherman Dumitru PSD NU
53. Ghilea Găvrilă PNL DA
54. Gudu Vasile PNL DA
55. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
56. Huncă Mihaela PSD NU
57. Iancu Marius-Ionel PSD NU
58. Ion Stelian-Cristian USR DA
59. Ioniță Antoneta PNL DA
60. Iordache Florin PSD NU
61. Itu Cornel PSD NU
62. Lazăr Sorin PSD NU
63. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
64. Lupașcu Costel PSD NU
65. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
66. Marica Petru-Sorin PSD NU
67. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
68. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
69. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
70. Movilă Petru PMP DA
71. Mușoiu Ștefan PSD NU
72. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
73. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
74. Neagu Nicolae PNL DA
75. Neață Eugen PSD NU
76. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
77. Nicoară Romeo Florin PNL DA
78. Nicolae Andrei PSD NU
79. Nistor Laurențiu PSD NU
80. Niță Nicu PSD NU
81. Nosa Iuliu PSD NU
82. Olar Corneliu PNL DA
83. Olteanu Daniel - NU
84. Oprea Dumitru PNL DA
85. Oprișcan Mihai Doru - Abținere
86. Pană Adriana-Doina PSD NU
87. Păle Dănuț PSD NU
88. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
89. Petric Octavian PSD NU
90. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
91. Pop Andrei PSD NU
92. Pop Georgian PSD NU
93. Popa Florin PSD NU
94. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
95. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
96. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
97. Radu Anișoara PSD NU
98. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
99. Răduț Violeta PSD NU
100. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
101. Roman Florin-Claudiu PNL DA
102. Romanescu Cristinel PNL DA
103. Roșca Lucreția PSD NU
104. Rotaru Alexandru PSD NU
105. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
106. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
107. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
108. Seres Dénes UDMR NU
109. Simionca Ionuț PMP DA
110. Simonis Alfred - Robert PSD NU
111. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
112. Spânu Ion PSD NU
113. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
114. Stancu Florinel PSD NU
115. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
116. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
117. Șarapatin Elvira PSD NU
118. Șotcan Theodora PSD NU
119. Ștefan Corneliu PSD NU
120. Ștefan Ion PNL DA
121. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
122. Teiș Alina PSD NU
123. Todor Adrian PSD NU
124. Tripa Florin-Dan PSD NU
125. Tudor Beatrice PSD NU
126. Turcan Raluca PNL DA
127. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
128. Vasile Daniel Minoritati NU
129. Vexler Silviu Minoritati NU
130. Vîrză Mihăiță PSD NU
131. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
132. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
133. Zainea Cornel USR DA
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 17:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro