Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2018 > 12:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 mai 2018, ora 12:19

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 558/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:266 127 50 23 18 12 10 12 14
- voturi pentru (DA):264 127 48 23 18 12 10 12 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - 2 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
58. Constantin Daniel - DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristache Cătălin PMP DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dan Nicușor Daniel USR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Mircea-Titus - DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
77. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Florea Damian PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Movilă Petru PMP DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
148. Nicoară Romeo Florin PNL DA
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Mihai ALDE DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olar Corneliu PNL DA
156. Olteanu Daniel - DA
157. Oprea Dumitru PNL DA
158. Oprișcan Mihai Doru - DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius PMP DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Petric Octavian PSD DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
171. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
172. Podașcă Gabriela-Maria - DA
173. Ponta Victor-Viorel - DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Georgian PSD DA
176. Pop Tudor Rareș USR DA
177. Popa Florin PSD DA
178. Popa Mihai Valentin PSD DA
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
181. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
182. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
183. Preda Cezar-Florin PNL DA
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Radu Anișoara PSD DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
191. Rădulescu Alexandru PSD DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
196. Roman Florin-Claudiu PNL DA
197. Romanescu Cristinel PNL DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Alexandru PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PMP DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Simionca Ionuț PMP DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
210. Spânu Ion PSD DA
211. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
212. Stan Viorel PSD DA
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Matei PSD DA
219. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
220. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
221. Szabó Ödön UDMR DA
222. Șarapatin Elvira PSD DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șotcan Theodora PSD DA
226. Șova Lucian PSD DA
227. Șovăială Constantin PNL DA
228. Ștefan Corneliu PSD DA
229. Ștefan Viorel PSD DA
230. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
231. Tabugan Ion - DA
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Teiș Alina PSD DA
234. Terea Ioan PSD DA
235. Tîlvăr Angel PSD DA
236. Todor Adrian PSD DA
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Tomac Eugen PMP DA
240. Trăilă Cristina PNL Abținere
241. Tripa Florin-Dan PSD DA
242. Tudor Beatrice PSD DA
243. Tudose Mihai PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
247. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
248. Varga Vasile PNL DA
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
251. Vass Levente UDMR DA
252. Văcaru Alin Vasile - DA
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vișan George-Gabriel PSD DA
256. Vîlceanu Dan PNL DA
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vosganian Varujan ALDE DA
262. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zainea Cornel USR DA
265. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 20:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro