Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2018 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 mai 2018, ora 12:21

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 48/2017 privind instituirea unei scheme de ajutor de stat pentru reducerea accizei la motorină utilizată în agricultură, pe baza bonurilor valorice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:270 127 51 24 18 13 11 12 14
- voturi pentru (DA):266 127 49 24 18 13 11 11 13
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1 -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
60. Constantin Daniel - DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus - DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Florea Damian PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati NU
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL NU
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ignat Miron Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Kelemen Hunor UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lupașcu Costel PSD DA
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
137. Mihalescul Dumitru PNL DA
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Movilă Petru PMP DA
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
148. Neagu Nicolae PNL DA
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
151. Nicoară Romeo Florin PNL DA
152. Nicolae Andrei PSD DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Mihai ALDE DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Olar Corneliu PNL DA
159. Olteanu Daniel - DA
160. Oprea Dumitru PNL DA
161. Oprișcan Mihai Doru - Abținere
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Palăr Ionel PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petcu Toma-Florin ALDE DA
169. Petrea Gabriel PSD DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
173. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
174. Podașcă Gabriela-Maria - DA
175. Ponta Victor-Viorel - DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR DA
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PSD DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Spânu Ion PSD DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
215. Stan Viorel PSD DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șotcan Theodora PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Șovăială Constantin PNL DA
231. Ștefan Corneliu PSD DA
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion - DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Teiș Alina PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todor Adrian PSD DA
241. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
242. Toma Ilie PSD DA
243. Tomac Eugen PMP DA
244. Trăilă Cristina PNL DA
245. Tripa Florin-Dan PSD DA
246. Tudor Beatrice PSD DA
247. Tudose Mihai PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
251. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
252. Varga Vasile PNL DA
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vass Levente UDMR DA
256. Văcaru Alin Vasile - DA
257. Velcea Nicolae PSD DA
258. Vexler Silviu Minoritati DA
259. Vișan George-Gabriel PSD DA
260. Vîlceanu Dan PNL DA
261. Vîrză Mihăiță PSD DA
262. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
263. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
265. Vosganian Varujan ALDE DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR DA
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 9:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro