Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.05.2018 > 12:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 30 mai 2018, ora 12:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 722/2015 privind organizarea și exercitarea profesiei de medic veterinar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:272 126 53 24 19 13 11 12 14
- voturi pentru (DA):5 1 - - - - 1 3 -
- voturi împotrivă (NU):232 125 52 - 19 13 10 7 6
- abțineri:35 - 1 24 - - - 2 8
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR Abținere
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Bontea Vlad PSD NU
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
36. Budăi Marius-Constantin PSD NU
37. Buican Cristian PNL NU
38. Bulai Iulian USR Abținere
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD NU
41. Calista Mara-Daniela PNL NU
42. Calotă Florică Ică ALDE NU
43. Căciulă Aurel PSD NU
44. Călin Ion PSD NU
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
46. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Cherecheș Viorica PNL NU
50. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Ciocan Dan PSD NU
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
55. Ciuhodaru Tudor PSD NU
56. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
57. Cîtea Vasile PSD NU
58. Cobuz Maricela PSD NU
59. Cocoș Vasile PSD NU
60. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
61. Constantin Daniel - Abținere
62. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
64. Cristache Cătălin PMP NU
65. Csép Éva-Andrea UDMR NU
66. Csoma Botond UDMR NU
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
69. Culeafă Mihai PNL NU
70. Cupă Ion ALDE NU
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
73. Dehelean Silviu USR Abținere
74. Dinu Cristina-Elena PSD NU
75. Dîrzu Ioan PSD NU
76. Dobre Mircea-Titus - Abținere
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
80. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
81. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
83. Drulă Cătălin USR Abținere
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
85. Dunava Costel Neculai PSD NU
86. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
87. Erdei Dolóczki István UDMR NU
88. Farago Petru UDMR NU
89. Fădor Angelica PNL NU
90. Florea Damian PSD NU
91. Florea Oana-Consuela PSD NU
92. Floroiu Ionel PSD NU
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
94. Furic Iarco Minoritati NU
95. Furtună Mirela PSD NU
96. Gavrilă Camelia PSD NU
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
99. Găină Mihăiță PSD NU
100. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
102. Gheorghe Tinel PNL NU
103. Gheorghiu Bogdan PNL NU
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
105. Gherman Dumitru PSD NU
106. Ghilea Găvrilă PNL NU
107. Gilia Claudia PSD NU
108. Giugea Nicolae PNL NU
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
110. Gudu Vasile PNL NU
111. Halici Nicușor PSD NU
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
113. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
114. Huncă Mihaela PSD NU
115. Iancu Iulian PSD NU
116. Iancu Marius-Ionel PSD NU
117. Iftimie Neculai PSD NU
118. Ignat Miron Minoritati NU
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
120. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
121. Ionescu George PNL NU
122. Ioniță Antoneta PNL NU
123. Iordache Florin PSD NU
124. Itu Cornel PSD NU
125. Kelemen Hunor UDMR NU
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
127. Lazăr Sorin PSD NU
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
129. Lovin Dumitru ALDE NU
130. Lupașcu Costel PSD NU
131. Lupescu Dumitru USR Abținere
132. Macovei Silviu Nicu PSD NU
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
134. Mareș Mara PNL NU
135. Marica Petru-Sorin PSD NU
136. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
139. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
140. Mihalescul Dumitru PNL NU
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
142. Mînzatu Roxana PSD NU
143. Mocioalcă Ion PSD NU
144. Mohaci Mihai PSD NU
145. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
147. Movilă Petru PMP NU
148. Mușoiu Ștefan PSD NU
149. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
151. Neagu Nicolae PNL NU
152. Neață Eugen PSD NU
153. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
154. Nicoară Romeo Florin PNL NU
155. Nicolae Andrei PSD NU
156. Nicolicea Eugen PSD NU
157. Nistor Laurențiu PSD NU
158. Niță Mihai ALDE NU
159. Niță Nicu PSD NU
160. Nosa Iuliu PSD NU
161. Olar Corneliu PNL NU
162. Olteanu Daniel - NU
163. Oprea Dumitru PNL NU
164. Oprișcan Mihai Doru - NU
165. Oteșanu Daniela PSD NU
166. Palăr Ionel PNL NU
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD NU
169. Pașcan Emil-Marius PMP NU
170. Păle Dănuț PSD NU
171. Petcu Toma-Florin ALDE NU
172. Petrea Gabriel PSD NU
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Petric Octavian PSD NU
175. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
176. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
177. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
178. Ponta Victor-Viorel - NU
179. Pop Andrei PSD NU
180. Pop Georgian PSD NU
181. Pop Tudor Rareș USR Abținere
182. Popa Florin PSD NU
183. Popa Mihai Valentin PSD NU
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
186. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
187. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
188. Preda Cezar-Florin PNL NU
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
190. Presură Alexandra PSD NU
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
193. Radu Anișoara PSD NU
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
196. Rădulescu Alexandru PSD NU
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
199. Răduț Violeta PSD NU
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
201. Roman Florin-Claudiu PNL NU
202. Romanescu Cristinel PNL NU
203. Roșca Lucreția PSD NU
204. Rotaru Alexandru PSD NU
205. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
206. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
208. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
209. Sefer Cristian-George PMP DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
211. Seres Dénes UDMR NU
212. Simionca Ionuț PMP NU
213. Simonis Alfred - Robert PSD NU
214. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
216. Spânu Ion PSD NU
217. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
218. Stan Viorel PSD NU
219. Stancu Florinel PSD NU
220. Stativă Irinel Ioan PSD NU
221. Stănescu Alexandru PSD NU
222. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
223. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
224. Suciu Matei PSD NU
225. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
226. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
227. Szabó Ödön UDMR NU
228. Șarapatin Elvira PSD NU
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
230. Șimon Gheorghe PSD NU
231. Șotcan Theodora PSD NU
232. Șova Lucian PSD NU
233. Șovăială Constantin PNL NU
234. Ștefan Corneliu PSD NU
235. Ștefan Viorel PSD NU
236. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
238. Tabugan Ion - NU
239. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
240. Teiș Alina PSD NU
241. Tîlvăr Angel PSD NU
242. Todor Adrian PSD NU
243. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
244. Toma Ilie PSD NU
245. Tomac Eugen PMP NU
246. Trăilă Cristina PNL NU
247. Tripa Florin-Dan PSD NU
248. Tudor Beatrice PSD NU
249. Tudose Mihai PSD NU
250. Turcan Raluca PNL NU
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
253. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
254. Varga Vasile PNL NU
255. Vasile Daniel Minoritati DA
256. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
257. Vass Levente UDMR NU
258. Văcaru Alin Vasile - Abținere
259. Velcea Nicolae PSD NU
260. Vexler Silviu Minoritati NU
261. Vișan George-Gabriel PSD NU
262. Vîlceanu Dan PNL NU
263. Vîrză Mihăiță PSD NU
264. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
265. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
266. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
267. Vosganian Varujan ALDE NU
268. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
269. Weber Mihai PSD NU
270. Zainea Cornel USR Abținere
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
272. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 16 octombrie 2018, 3:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro