Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 12:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 12:00

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pl-x nr.346/2018 - Text initial
PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:184 95 31 19 15 7 4 9 4
- voturi pentru (DA):113 95 - - 1 7 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):56 - 31 19 1 - 4 - 1
- abțineri:14 - - - 13 - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - -
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR Abținere
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR Abținere
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR NU
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cherecheș Viorica PNL NU
40. Chichirău Cosette-Paula USR NU
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cîtea Vasile PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP NU
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cosma Lavinia-Corina USR NU
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
55. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
56. Drulă Cătălin USR NU
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Dunava Costel Neculai PSD DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
60. Farago Petru UDMR Abținere
61. Fădor Angelica PNL NU
62. Florea Oana-Consuela PSD DA
63. Floroiu Ionel PSD DA
64. Furic Iarco Minoritati DA
65. Furtună Mirela PSD DA
66. Gavrilă Camelia PSD DA
67. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
68. Georgescu Nicolae PSD DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
70. Gheorghe Tinel PNL NU
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Gilia Claudia PSD DA
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
74. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Huncă Mihaela PSD DA
78. Iancu Marius-Ionel PSD DA
79. Iftimie Neculai PSD DA
80. Ignat Miron Minoritati DA
81. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
82. Ion Stelian-Cristian USR NU
83. Ionescu George PNL NU
84. Ioniță Antoneta PNL NU
85. Iordache Florin PSD DA
86. Itu Cornel PSD DA
87. Kelemen Hunor UDMR Abținere
88. Korodi Attila UDMR Abținere
89. Lazăr Sorin PSD DA
90. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
91. Lovin Dumitru ALDE DA
92. Lungu Tudorița PNL NU
93. Lupașcu Costel PSD DA
94. Lupescu Dumitru USR NU
95. Macovei Silviu Nicu PSD DA
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
97. Marica Petru-Sorin PSD DA
98. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
99. Mohaci Mihai PSD DA
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
101. Mușoiu Ștefan PSD DA
102. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
103. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
104. Neață Eugen PSD DA
105. Nicolae Andrei PSD DA
106. Nistor Laurențiu PSD DA
107. Niță Mihai ALDE DA
108. Niță Nicu PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Olar Corneliu PNL NU
111. Oprea Dumitru PNL NU
112. Oteșanu Daniela PSD DA
113. Pambuccian Varujan Minoritati DA
114. Pană Adriana-Doina PSD DA
115. Paraschiv Rodica PSD DA
116. Pașcan Emil-Marius PMP NU
117. Pau Radu - Adrian PSD DA
118. Păle Dănuț PSD DA
119. Petrea Gabriel PSD DA
120. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
121. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
122. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
123. Ponta Victor-Viorel - Abținere
124. Pop Andrei PSD DA
125. Pop Georgian PSD DA
126. Pop Tudor Rareș USR NU
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
128. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
129. Popescu Pavel PNL NU
130. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
131. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
132. Prună Cristina-Mădălina USR NU
133. Radu Anișoara PSD DA
134. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
136. Răduț Violeta PSD DA
137. Roman Florin-Claudiu PNL NU
138. Roman Ioan Sorin PSD DA
139. Romanescu Cristinel PNL NU
140. Roșca Lucreția PSD DA
141. Rotaru Alexandru PSD DA
142. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
143. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
144. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
145. Seres Dénes UDMR Abținere
146. Simion Lucian-Eduard PSD DA
147. Simionca Ionuț PMP NU
148. Simonis Alfred - Robert PSD DA
149. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
150. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
151. Stan Viorel PSD DA
152. Stancu Florinel PSD DA
153. Suciu Matei PSD DA
154. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
155. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
156. Szabó Ödön UDMR Abținere
157. Șarapatin Elvira PSD DA
158. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
159. Șimon Gheorghe PSD DA
160. Șotcan Theodora PSD DA
161. Șovăială Constantin PNL NU
162. Ștefan Corneliu PSD DA
163. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Tabugan Ion ALDE DA
165. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
166. Teiș Alina PSD DA
167. Tîlvăr Angel PSD DA
168. Todor Adrian PSD DA
169. Toma Ilie PSD DA
170. Tripa Florin-Dan PSD DA
171. Tudor Beatrice PSD DA
172. Turcan Raluca PNL NU
173. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
174. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
175. Varga Vasile PNL NU
176. Vasile Daniel Minoritati DA
177. Vișan George-Gabriel PSD DA
178. Vîlceanu Dan PNL NU
179. Vîrză Mihăiță PSD DA
180. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
181. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
182. Weber Mihai PSD DA
183. Zainea Cornel USR NU
184. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 12:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro