Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 12:22

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Pl-x nr.346/2018 - Text initial
PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:222 118 47 19 11 9 3 11 4
- voturi pentru (DA):149 118 - - 11 9 - 11 -
- voturi împotrivă (NU):16 - 12 3 - - 1 - -
- abțineri:57 - 35 16 - - 2 - 4
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bodea Marius PNL Abținere
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL Abținere
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
43. Cherecheș Viorica PNL NU
44. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP NU
53. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL Abținere
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drulă Cătălin USR Abținere
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Fădor Angelica PNL Abținere
68. Florea Damian PSD DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Furic Iarco Minoritati DA
72. Furtună Mirela PSD DA
73. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
74. Găină Mihăiță PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
77. Gheorghe Tinel PNL NU
78. Gheorghiu Bogdan PNL NU
79. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Gilia Claudia PSD DA
82. Giugea Nicolae PNL Abținere
83. Goga Octavian PSD DA
84. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela PSD DA
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Ibram Iusein Minoritati DA
92. Iftimie Neculai PSD DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Ionescu George PNL Abținere
96. Ioniță Antoneta PNL Abținere
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
100. Jivan Luminița-Maria PSD DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
104. Longher Victoria Minoritati DA
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lungu Tudorița PNL NU
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Lupescu Dumitru USR Abținere
109. Macovei Silviu Nicu PSD DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Mareș Mara PNL Abținere
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mocioalcă Ion PSD DA
118. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
119. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
120. Mușoiu Ștefan PSD DA
121. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
122. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
125. Nicoară Romeo Florin PNL NU
126. Nistor Laurențiu PSD DA
127. Niță Mihai ALDE DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Nosa Iuliu PSD DA
130. Oprea Dumitru PNL Abținere
131. Oteșanu Daniela PSD DA
132. Palăr Ionel PNL NU
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD DA
135. Paraschiv Rodica PSD DA
136. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
137. Pau Radu - Adrian PSD DA
138. Păle Dănuț PSD DA
139. Petrea Gabriel PSD DA
140. Petric Octavian PSD DA
141. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Ponta Victor-Viorel - Abținere
144. Pop Andrei PSD DA
145. Pop Georgian PSD DA
146. Pop Tudor Rareș USR Abținere
147. Popa Mihai Valentin PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
151. Popescu Pavel PNL Abținere
152. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
153. Preda Cezar-Florin PNL NU
154. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
156. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
157. Radu Anișoara PSD DA
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
159. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
160. Rădulescu Alexandru PSD DA
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
162. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
163. Răduț Violeta PSD DA
164. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
165. Roman Ioan Sorin PSD DA
166. Romanescu Cristinel PNL Abținere
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
169. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
170. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
171. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Simion Lucian-Eduard PSD DA
174. Simionca Ionuț PMP Abținere
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Stan Viorel PSD DA
179. Stancu Florinel PSD DA
180. Stănescu Alexandru PSD DA
181. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
182. Suciu Matei PSD DA
183. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
184. Șarapatin Elvira PSD DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șișcu George PNL Abținere
188. Șotcan Theodora PSD DA
189. Șovăială Constantin PNL NU
190. Ștefan Corneliu PSD DA
191. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Tabugan Ion ALDE DA
193. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
194. Teiș Alina PSD DA
195. Terea Ioan PSD DA
196. Tîlvăr Angel PSD DA
197. Todor Adrian PSD DA
198. Toma Ilie PSD DA
199. Trăilă Cristina PNL Abținere
200. Tripa Florin-Dan PSD DA
201. Tudor Beatrice PSD DA
202. Tudose Mihai PSD DA
203. Turcan Raluca PNL Abținere
204. Tușa Adriana Diana PSD DA
205. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
206. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
207. Varga Vasile PNL Abținere
208. Vasile Daniel Minoritati DA
209. Vass Levente UDMR DA
210. Velcea Nicolae PSD DA
211. Vișan George-Gabriel PSD DA
212. Vîlceanu Dan PNL Abținere
213. Vîrză Mihăiță PSD DA
214. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
215. Vlase Petru Gabriel PSD DA
216. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
217. Vosganian Varujan ALDE DA
218. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
219. Weber Mihai PSD DA
220. Zainea Cornel USR NU
221. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 septembrie 2018, 5:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro