Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:16

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: PL-x 236/2018 - art. 7 alin. (9) - amendament admis
PL 236/2018 privind înființarea Fondului Suveran de Dezvoltare și Investiții - S.A. și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:234 126 41 18 13 10 7 9 10
- voturi pentru (DA):137 125 - - - 9 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):76 - 41 18 - 1 7 - 9
- abțineri:20 - - - 13 - - 6 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR Abținere
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
15. Bălănescu Alexandru PSD DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR Abținere
19. Benedek Zacharie UDMR Abținere
20. Benkő Erika UDMR Abținere
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD -
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Cherecheș Viorica PNL NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csoma Botond UDMR Abținere
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Culeafă Mihai PNL NU
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Mircea-Titus - NU
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
77. Farago Petru UDMR Abținere
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati Abținere
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Gheorghe Tinel PNL NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL NU
95. Goga Octavian PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
97. Gudu Vasile PNL NU
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Iftimie Neculai PSD DA
104. Ignat Miron Minoritati DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu George PNL NU
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Korodi Attila UDMR Abținere
113. Lazăr Sorin PSD DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
115. Lungu Tudorița PNL NU
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR NU
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL NU
121. Marica Petru-Sorin PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
129. Movilă Petru PMP NU
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Neagu Nicolae PNL NU
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
134. Nicoară Romeo Florin PNL NU
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oprea Dumitru PNL NU
141. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pașcan Emil-Marius PMP NU
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petrea Gabriel PSD DA
149. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
150. Petric Octavian PSD DA
151. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
153. Podașcă Gabriela-Maria - NU
154. Ponta Victor-Viorel - NU
155. Pop Andrei PSD DA
156. Pop Georgian PSD DA
157. Pop Tudor Rareș USR NU
158. Popa Mihai Valentin PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
161. Popescu Pavel PNL NU
162. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
163. Preda Cezar-Florin PNL NU
164. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
165. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
166. Prună Cristina-Mădălina USR NU
167. Radu Anișoara PSD DA
168. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
169. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
170. Rădulescu Alexandru PSD DA
171. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
172. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL NU
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL NU
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
181. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
182. Sefer Cristian-George PMP NU
183. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
184. Seres Dénes UDMR Abținere
185. Simion Lucian-Eduard PSD DA
186. Simionca Ionuț PMP NU
187. Simonis Alfred - Robert PSD DA
188. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
189. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
190. Solomon Adrian PSD DA
191. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
192. Stan Viorel PSD DA
193. Stancu Florinel PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Szabó Ödön UDMR Abținere
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL NU
203. Șotcan Theodora PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL NU
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Ion PNL NU
207. Ștefan Viorel PSD DA
208. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Tabugan Ion ALDE DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Teiș Alina PSD DA
212. Terea Ioan PSD DA
213. Tîlvăr Angel PSD DA
214. Todor Adrian PSD DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Trăilă Cristina PNL NU
217. Tripa Florin-Dan PSD DA
218. Tudor Beatrice PSD DA
219. Tudose Mihai PSD DA
220. Tușa Adriana Diana PSD DA
221. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Vasile PNL NU
224. Văcaru Alin Vasile - Abținere
225. Velcea Nicolae PSD DA
226. Vexler Silviu Minoritati DA
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
229. Vlase Petru Gabriel PSD DA
230. Vosganian Varujan ALDE DA
231. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zainea Cornel USR NU
234. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 9:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro