Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:17

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Art. 7 alin. (1) - amendament admis
PL 236/2018 privind înființarea Fondului Suveran de Dezvoltare și Investiții - S.A. și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:246 128 47 19 12 12 9 9 10
- voturi pentru (DA):147 128 1 - - 11 - 7 -
- voturi împotrivă (NU):85 - 46 19 - - 9 1 10
- abțineri:14 - - - 12 1 - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR Abținere
8. Anton Anton ALDE DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR Abținere
18. Benedek Zacharie UDMR Abținere
19. Benkő Erika UDMR Abținere
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Cherecheș Viorica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
59. Constantin Daniel - NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Culeafă Mihai PNL NU
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
76. Farago Petru UDMR Abținere
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian PSD DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Gheorghe Tinel PNL NU
91. Gheorghiu Bogdan PNL NU
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL NU
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL NU
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PSD DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ignat Miron Minoritati DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu George PNL NU
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Korodi Attila UDMR Abținere
116. Lazăr Sorin PSD DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
118. Lovin Dumitru ALDE DA
119. Lungu Tudorița PNL NU
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR NU
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL NU
125. Marica Petru-Sorin PSD DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Mohaci Mihai PSD DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
135. Neagu Nicolae PNL NU
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
138. Nicoară Romeo Florin PNL NU
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai ALDE DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Olar Corneliu PNL NU
146. Oprea Dumitru PNL NU
147. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius PMP NU
153. Pau Radu - Adrian PSD DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petrea Gabriel PSD DA
156. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
157. Petric Octavian PSD DA
158. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
159. Podașcă Gabriela-Maria - NU
160. Ponta Victor-Viorel - NU
161. Pop Andrei PSD DA
162. Pop Georgian PSD DA
163. Pop Tudor Rareș USR NU
164. Popa Mihai Valentin PSD DA
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
166. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
167. Popescu Pavel PNL NU
168. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
169. Preda Cezar-Florin PNL NU
170. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
171. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
172. Prună Cristina-Mădălina USR NU
173. Radu Anișoara PSD DA
174. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
175. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
176. Rădulescu Alexandru PSD DA
177. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Roman Florin-Claudiu PNL NU
181. Roman Ioan Sorin PSD DA
182. Romanescu Cristinel PNL NU
183. Roșca Lucreția PSD DA
184. Rotaru Alexandru PSD DA
185. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
186. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
187. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
188. Sefer Cristian-George PMP NU
189. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
190. Seres Dénes UDMR Abținere
191. Simion Lucian-Eduard PSD DA
192. Simionca Ionuț PMP NU
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
195. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
198. Stan Viorel PSD DA
199. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
200. Stancu Florinel PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Alexandru PSD DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
206. Szabó Ödön UDMR Abținere
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șișcu George PNL NU
211. Șotcan Theodora PSD DA
212. Șovăială Constantin PNL NU
213. Ștefan Corneliu PSD DA
214. Ștefan Ion PNL NU
215. Ștefan Viorel PSD DA
216. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
217. Tabugan Ion ALDE DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Teiș Alina PSD DA
220. Terea Ioan PSD DA
221. Tîlvăr Angel PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
224. Toma Ilie PSD DA
225. Tomac Eugen PMP NU
226. Trăilă Cristina PNL NU
227. Tripa Florin-Dan PSD DA
228. Tudor Beatrice PSD DA
229. Tudose Mihai PSD DA
230. Tușa Adriana Diana PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
232. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
233. Varga Glad-Aurel PNL DA
234. Varga Vasile PNL NU
235. Văcaru Alin Vasile - NU
236. Velcea Nicolae PSD DA
237. Vexler Silviu Minoritati DA
238. Vișan George-Gabriel PSD DA
239. Vîlceanu Dan PNL NU
240. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
241. Vlase Petru Gabriel PSD DA
242. Vosganian Varujan ALDE DA
243. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Zainea Cornel USR NU
246. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 22:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro