Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:18

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis 16
PL 236/2018 privind înființarea Fondului Suveran de Dezvoltare și Investiții - S.A. și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:247 131 46 20 12 11 9 8 10
- voturi pentru (DA):143 131 - - - 6 - 6 -
- voturi împotrivă (NU):89 - 46 20 - 4 9 1 9
- abțineri:15 - - - 12 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR Abținere
9. Anton Anton ALDE NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR Abținere
21. Benedek Zacharie UDMR Abținere
22. Benkő Erika UDMR Abținere
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - NU
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calista Mara-Daniela PNL NU
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
49. Cherecheș Florica PNL NU
50. Cherecheș Viorica PNL NU
51. Chichirău Cosette-Paula USR NU
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciuhodaru Tudor PSD DA
56. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP NU
61. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
62. Constantin Daniel - NU
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR NU
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL NU
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus - NU
73. Dobre Victor Paul PNL NU
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
77. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
83. Farago Petru UDMR Abținere
84. Fădor Angelica PNL NU
85. Florea Damian PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati Abținere
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Tinel PNL NU
98. Gheorghiu Bogdan PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL NU
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL NU
106. Halici Nicușor PSD DA
107. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PSD DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Iftimie Neculai PSD DA
114. Ignat Miron Minoritati DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu George PNL NU
118. Iordache Florin PSD DA
119. Itu Cornel PSD DA
120. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
121. Jivan Luminița-Maria PSD DA
122. Korodi Attila UDMR Abținere
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
125. Lovin Dumitru ALDE NU
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR NU
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL NU
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
142. Neagu Nicolae PNL NU
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nicoară Romeo Florin PNL NU
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oprea Dumitru PNL NU
151. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP NU
157. Pau Radu - Adrian PSD DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petrea Gabriel PSD DA
160. Petric Octavian PSD DA
161. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
162. Podașcă Gabriela-Maria - NU
163. Ponta Victor-Viorel - NU
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Pop Tudor Rareș USR NU
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
169. Popescu Pavel PNL NU
170. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
171. Preda Cezar-Florin PNL NU
172. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
175. Prună Cristina-Mădălina USR NU
176. Radu Anișoara PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
179. Rădulescu Alexandru PSD DA
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
182. Răduț Violeta PSD DA
183. Roman Florin-Claudiu PNL NU
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL NU
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
190. Sefer Cristian-George PMP NU
191. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
192. Seres Dénes UDMR Abținere
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Simionca Ionuț PMP NU
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stancu Florinel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
205. Suciu Matei PSD DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
208. Szabó Ödön UDMR Abținere
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL NU
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șovăială Constantin PNL NU
215. Ștefan Corneliu PSD DA
216. Ștefan Ion PNL NU
217. Ștefan Viorel PSD DA
218. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Terea Ioan PSD DA
222. Tîlvăr Angel PSD DA
223. Todor Adrian PSD DA
224. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
225. Toma Ilie PSD DA
226. Tomac Eugen PMP NU
227. Trăilă Cristina PNL NU
228. Tripa Florin-Dan PSD DA
229. Tudor Beatrice PSD DA
230. Tudose Mihai PSD DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
233. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
234. Varga Glad-Aurel PNL NU
235. Varga Vasile PNL NU
236. Văcaru Alin Vasile - Abținere
237. Velcea Nicolae PSD DA
238. Vexler Silviu Minoritati DA
239. Vișan George-Gabriel PSD DA
240. Vîlceanu Dan PNL NU
241. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
242. Vlase Petru Gabriel PSD DA
243. Vosganian Varujan ALDE DA
244. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zainea Cornel USR NU
247. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 4:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro