Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:19

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Amendament admis 27
PL 236/2018 privind înființarea Fondului Suveran de Dezvoltare și Investiții - S.A. și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:244 131 43 21 14 11 7 8 9
- voturi pentru (DA):144 131 - - - 10 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):83 - 43 21 1 1 7 1 9
- abțineri:17 - - - 13 - - 4 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR Abținere
9. Anton Anton ALDE DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR Abținere
20. Benedek Zacharie UDMR Abținere
21. Benkő Erika UDMR Abținere
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Cherecheș Viorica PNL NU
48. Chichirău Cosette-Paula USR NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
59. Constantin Daniel - NU
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR NU
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Csép Éva-Andrea UDMR NU
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Culeafă Mihai PNL NU
67. Cupă Ion ALDE DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
74. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
80. Farago Petru UDMR Abținere
81. Fădor Angelica PNL NU
82. Florea Damian PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati Abținere
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
94. Gheorghe Tinel PNL NU
95. Gheorghiu Bogdan PNL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL NU
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
102. Gudu Vasile PNL NU
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR NU
115. Ionescu George PNL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Korodi Attila UDMR Abținere
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
123. Lovin Dumitru ALDE DA
124. Lungu Tudorița PNL NU
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR NU
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL NU
131. Marica Petru-Sorin PSD DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mohaci Mihai PSD DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
141. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
142. Neagu Nicolae PNL NU
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
145. Nicoară Romeo Florin PNL NU
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oprea Dumitru PNL NU
152. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP NU
158. Pau Radu - Adrian PSD DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petrea Gabriel PSD DA
161. Petric Octavian PSD DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
164. Podașcă Gabriela-Maria - NU
165. Ponta Victor-Viorel - NU
166. Pop Andrei PSD DA
167. Pop Georgian PSD DA
168. Pop Tudor Rareș USR NU
169. Popa Mihai Valentin PSD DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
172. Preda Cezar-Florin PNL NU
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
175. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
176. Prună Cristina-Mădălina USR NU
177. Radu Anișoara PSD DA
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
179. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
180. Rădulescu Alexandru PSD DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
182. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL NU
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
190. Sefer Cristian-George PMP NU
191. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
192. Seres Dénes UDMR Abținere
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Simionca Ionuț PMP NU
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stancu Florinel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
205. Suciu Matei PSD DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
208. Szabó Ödön UDMR Abținere
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL NU
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șovăială Constantin PNL NU
215. Ștefan Corneliu PSD DA
216. Ștefan Ion PNL NU
217. Ștefan Viorel PSD DA
218. Tabugan Ion ALDE DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Terea Ioan PSD DA
222. Tîlvăr Angel PSD DA
223. Todor Adrian PSD DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Tomac Eugen PMP NU
226. Trăilă Cristina PNL NU
227. Tripa Florin-Dan PSD DA
228. Tudor Beatrice PSD DA
229. Tudose Mihai PSD DA
230. Tușa Adriana Diana PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
232. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
233. Varga Vasile PNL NU
234. Velcea Nicolae PSD DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Vișan George-Gabriel PSD DA
237. Vîlceanu Dan PNL NU
238. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
239. Vlase Petru Gabriel PSD DA
240. Vosganian Varujan ALDE DA
241. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
242. Weber Mihai PSD DA
243. Zainea Cornel USR NU
244. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 13 noiembrie 2018, 21:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro