Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 11:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 11:35

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Art. 165 pct. 3 - text initial
PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:172 84 29 20 15 9 4 6 5
- voturi pentru (DA):104 84 4 - 1 7 - 6 2
- voturi împotrivă (NU):50 - 24 20 - - 3 - 3
- abțineri:17 - 1 - 14 1 1 - -
- nu au votat:1 - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR Abținere
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR Abținere
15. Benedek Zacharie UDMR Abținere
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Benkő Erika UDMR Abținere
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP Abținere
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Borza Remus-Adrian - DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL DA
37. Cherecheș Viorica PNL NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Codreanu Constantin PMP NU
45. Cosma Lavinia-Corina USR NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
48. Csoma Botond UDMR Abținere
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
54. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
55. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
56. Drulă Cătălin USR NU
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Farago Petru UDMR Abținere
60. Florea Oana-Consuela PSD DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
63. Furic Iarco Minoritati DA
64. Furtună Mirela PSD DA
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Găină Mihăiță PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
69. Gheorghe Tinel PNL Abținere
70. Gherman Dumitru PSD DA
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL NU
73. Goga Octavian PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Gudu Vasile PNL NU
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
77. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
78. Huncă Mihaela PSD DA
79. Iancu Marius-Ionel PSD DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ion Stelian-Cristian USR NU
82. Iordache Florin PSD DA
83. Itu Cornel PSD DA
84. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
85. Korodi Attila UDMR Abținere
86. Longher Victoria Minoritati DA
87. Lovin Dumitru ALDE DA
88. Lungu Tudorița PNL NU
89. Lupașcu Costel PSD DA
90. Lupescu Dumitru USR NU
91. Macovei Silviu Nicu PSD DA
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
93. Marica Petru-Sorin PSD DA
94. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
95. Mînzatu Roxana PSD DA
96. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
97. Mușoiu Ștefan PSD DA
98. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
99. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
100. Neagu Nicolae PNL NU
101. Neață Eugen PSD DA
102. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
103. Nicolae Andrei PSD DA
104. Niță Mihai ALDE -
105. Niță Nicu PSD DA
106. Nosa Iuliu PSD DA
107. Olteanu Daniel - DA
108. Oprea Dumitru PNL NU
109. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
110. Palăr Ionel PNL NU
111. Pană Adriana-Doina PSD DA
112. Paraschiv Rodica PSD DA
113. Pașcan Emil-Marius PMP NU
114. Petrea Gabriel PSD DA
115. Petric Octavian PSD DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
118. Pop Andrei PSD DA
119. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
120. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
121. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
122. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
123. Prună Cristina-Mădălina USR NU
124. Radu Anișoara PSD DA
125. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
126. Rădulescu Alexandru PSD DA
127. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Roman Florin-Claudiu PNL NU
130. Roman Ioan Sorin PSD DA
131. Romanescu Cristinel PNL NU
132. Rotaru Alexandru PSD DA
133. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
134. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
135. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
136. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
137. Seres Dénes UDMR Abținere
138. Simion Lucian-Eduard PSD DA
139. Simionca Ionuț PMP NU
140. Simonis Alfred - Robert PSD DA
141. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
142. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
143. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
144. Stan Viorel PSD DA
145. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
146. Stancu Florinel PSD DA
147. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
148. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
149. Szabó Ödön UDMR Abținere
150. Șarapatin Elvira PSD DA
151. Șotcan Theodora PSD DA
152. Șovăială Constantin PNL NU
153. Ștefan Corneliu PSD DA
154. Tabugan Ion ALDE DA
155. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
156. Teiș Alina PSD DA
157. Terea Ioan PSD DA
158. Tîlvăr Angel PSD DA
159. Todor Adrian PSD DA
160. Tudor Beatrice PSD DA
161. Turcan Raluca PNL NU
162. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
163. Varga Glad-Aurel PNL DA
164. Vișan George-Gabriel PSD DA
165. Vîlceanu Dan PNL NU
166. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
167. Vlase Petru Gabriel PSD DA
168. Vosganian Varujan ALDE DA
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
170. Weber Mihai PSD DA
171. Zainea Cornel USR NU
172. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 21:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro