Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 11:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 11:20

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins art. 90 alin. (4)
PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:160 80 27 16 13 9 4 6 5
- voturi pentru (DA):55 - 27 13 9 - 4 - 2
- voturi împotrivă (NU):102 80 - 3 4 9 - 4 2
- abțineri:3 - - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Bende Sándor UDMR NU
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
21. Borza Remus-Adrian - NU
22. Botez Mihai-Cătălin USR DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
26. Bulai Iulian USR NU
27. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
28. Burciu Cristina PSD NU
29. Calista Mara-Daniela PNL DA
30. Calotă Florică Ică ALDE NU
31. Căciulă Aurel PSD NU
32. Cherecheș Florica PNL DA
33. Cherecheș Viorica PNL DA
34. Chichirău Cosette-Paula USR DA
35. Chiriac Viorel PSD NU
36. Ciuhodaru Tudor PSD NU
37. Cîtea Vasile PSD NU
38. Cobuz Maricela PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Codreanu Constantin PMP DA
41. Csép Éva-Andrea UDMR DA
42. Cupă Ion ALDE NU
43. Dîrzu Ioan PSD NU
44. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
45. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
46. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
47. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Farago Petru UDMR DA
50. Fădor Angelica PNL DA
51. Floroiu Ionel PSD NU
52. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
53. Furtună Mirela PSD NU
54. Gavrilă Camelia PSD NU
55. Găină Mihăiță PSD NU
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
57. Gherman Dumitru PSD NU
58. Gilia Claudia PSD NU
59. Giugea Nicolae PNL DA
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
61. Gudu Vasile PNL DA
62. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
63. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
64. Huncă Mihaela PSD NU
65. Iancu Marius-Ionel PSD NU
66. Intotero Natalia-Elena PSD NU
67. Ion Stelian-Cristian USR DA
68. Ioniță Antoneta PNL DA
69. Iordache Florin PSD NU
70. Itu Cornel PSD NU
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Korodi Attila UDMR DA
73. Lazăr Sorin PSD NU
74. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
75. Longher Victoria Minoritati NU
76. Lovin Dumitru ALDE NU
77. Lungu Tudorița PNL DA
78. Lupașcu Costel PSD NU
79. Lupescu Dumitru USR DA
80. Macovei Silviu Nicu PSD NU
81. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
82. Marica Petru-Sorin PSD NU
83. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
84. Mînzatu Roxana PSD NU
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
86. Mușoiu Ștefan PSD NU
87. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
88. Neagu Nicolae PNL DA
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
91. Nicolae Andrei PSD NU
92. Niță Mihai ALDE NU
93. Niță Nicu PSD NU
94. Nosa Iuliu PSD NU
95. Olteanu Daniel - NU
96. Oprea Dumitru PNL DA
97. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
98. Oteșanu Daniela PSD NU
99. Palăr Ionel PNL DA
100. Paraschiv Rodica PSD NU
101. Pașcan Emil-Marius PMP DA
102. Păle Dănuț PSD NU
103. Petrea Gabriel PSD NU
104. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
105. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
106. Pop Andrei PSD NU
107. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
108. Popescu Pavel PNL DA
109. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
110. Prună Cristina-Mădălina USR DA
111. Radu Anișoara PSD NU
112. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
113. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
114. Rădulescu Alexandru PSD NU
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
116. Răduț Violeta PSD NU
117. Roman Florin-Claudiu PNL DA
118. Roman Ioan Sorin PSD NU
119. Romanescu Cristinel PNL DA
120. Rotaru Alexandru PSD NU
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
122. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
123. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
124. Seres Dénes UDMR NU
125. Simion Lucian-Eduard PSD NU
126. Simonis Alfred - Robert PSD NU
127. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
128. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
129. Stan Viorel PSD NU
130. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
131. Stancu Florinel PSD NU
132. Stativă Irinel Ioan PSD NU
133. Stănescu Alexandru PSD NU
134. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
135. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
136. Szabó Ödön UDMR NU
137. Șarapatin Elvira PSD NU
138. Șimon Gheorghe PSD NU
139. Șotcan Theodora PSD NU
140. Șovăială Constantin PNL DA
141. Ștefan Corneliu PSD NU
142. Tabugan Ion ALDE NU
143. Teiș Alina PSD NU
144. Terea Ioan PSD NU
145. Tîlvăr Angel PSD NU
146. Tomac Eugen PMP DA
147. Tudor Beatrice PSD NU
148. Turcan Raluca PNL DA
149. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
150. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
151. Vexler Silviu Minoritati NU
152. Vișan George-Gabriel PSD NU
153. Vîrză Mihăiță PSD NU
154. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
155. Vlase Petru Gabriel PSD NU
156. Vosganian Varujan ALDE NU
157. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
158. Weber Mihai PSD NU
159. Zainea Cornel USR NU
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 13:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro