Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 12:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 12:26

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 236/2018 privind înființarea Fondului Suveran de Dezvoltare și Investiții - S.A. și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:199 110 35 18 5 8 5 12 6
- voturi pentru (DA):136 110 1 - 5 8 1 11 -
- voturi împotrivă (NU):62 - 33 18 - - 4 1 6
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - NU
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL NU
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Calotă Florică Ică ALDE DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP NU
46. Cosma Lavinia-Corina USR NU
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Culeafă Mihai PNL NU
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Cupșa Ioan PNL NU
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dîrzu Ioan PSD DA
54. Dobre Mircea-Titus - NU
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Drulă Cătălin USR NU
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Fădor Angelica PNL NU
64. Florea Damian PSD DA
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Furic Iarco Minoritati DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
71. Găină Mihăiță PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
74. Gheorghe Tinel PNL NU
75. Gheorghiu Bogdan PNL NU
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Gilia Claudia PSD DA
79. Giugea Nicolae PNL NU
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Ionescu George PNL NU
89. Ioniță Antoneta PNL NU
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
93. Jivan Luminița-Maria PSD DA
94. Lazăr Sorin PSD DA
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
96. Longher Victoria Minoritati DA
97. Lovin Dumitru ALDE DA
98. Lupașcu Costel PSD DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Mareș Mara PNL NU
103. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
104. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
105. Mînzatu Roxana PSD DA
106. Mohaci Mihai PSD DA
107. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
109. Mușoiu Ștefan PSD DA
110. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
112. Neagu Nicolae PNL NU
113. Neață Eugen PSD DA
114. Nicolae Andrei PSD DA
115. Nistor Laurențiu PSD DA
116. Niță Mihai ALDE DA
117. Niță Nicu PSD DA
118. Oprea Dumitru PNL NU
119. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
120. Oteșanu Daniela PSD DA
121. Palăr Ionel PNL NU
122. Pambuccian Varujan Minoritati DA
123. Paraschiv Rodica PSD DA
124. Pau Radu - Adrian PSD DA
125. Păle Dănuț PSD DA
126. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
127. Petric Octavian PSD DA
128. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
129. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
130. Podașcă Gabriela-Maria - NU
131. Ponta Victor-Viorel - NU
132. Pop Andrei PSD DA
133. Pop Georgian PSD DA
134. Pop Tudor Rareș USR NU
135. Popa Mihai Valentin PSD DA
136. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
137. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
138. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
139. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
140. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
141. Prună Cristina-Mădălina USR NU
142. Radu Anișoara PSD DA
143. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
144. Rădulescu Alexandru PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
147. Răduț Violeta PSD DA
148. Roman Ioan Sorin PSD DA
149. Romanescu Cristinel PNL NU
150. Roșca Lucreția PSD DA
151. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Simion Lucian-Eduard PSD DA
154. Simionca Ionuț PMP NU
155. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
156. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
157. Solomon Adrian PSD DA
158. Stan Viorel PSD DA
159. Stancu Florinel PSD DA
160. Stativă Irinel Ioan PSD DA
161. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
162. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
163. Suciu Matei PSD DA
164. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
165. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
166. Szabó Ödön UDMR DA
167. Șarapatin Elvira PSD DA
168. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
169. Șișcu George PNL NU
170. Șotcan Theodora PSD DA
171. Ștefan Corneliu PSD DA
172. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
174. Teiș Alina PSD DA
175. Terea Ioan PSD DA
176. Tîlvăr Angel PSD DA
177. Todor Adrian PSD DA
178. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
179. Toma Ilie PSD DA
180. Tomac Eugen PMP NU
181. Tripa Florin-Dan PSD DA
182. Tudor Beatrice PSD DA
183. Tudose Mihai PSD DA
184. Tușa Adriana Diana PSD DA
185. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
186. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
187. Varga Vasile PNL NU
188. Vasile Daniel Minoritati DA
189. Vișan George-Gabriel PSD DA
190. Vîlceanu Dan PNL NU
191. Vîrză Mihăiță PSD DA
192. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
193. Vlase Petru Gabriel PSD DA
194. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
195. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
196. Weber Mihai PSD DA
197. Zainea Cornel USR NU
198. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 9:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro