Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 12:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 12:35

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 236/2018 privind înființarea Fondului Suveran de Dezvoltare și Investiții - S.A. și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:229 124 45 18 6 10 6 10 10
- voturi pentru (DA):83 - 45 18 - - 5 5 10
- voturi împotrivă (NU):144 124 - - 6 9 - 5 -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE Abținere
17. Bălănescu Alexandru PSD NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR NU
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Bran Ioana PSD NU
32. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
35. Bulai Iulian USR DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Căciulă Aurel PSD NU
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD NU
48. Ciocan Dan PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciuhodaru Tudor PSD NU
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Cobuz Maricela PSD NU
53. Cocoș Vasile PSD NU
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
56. Constantin Daniel - DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
60. Culeafă Mihai PNL DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD NU
63. Dîrzu Ioan PSD NU
64. Dobre Mircea-Titus - DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
67. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
68. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
69. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR NU
73. Fădor Angelica PNL DA
74. Florea Damian PSD NU
75. Florea Oana-Consuela PSD NU
76. Floroiu Ionel PSD NU
77. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
78. Furic Iarco Minoritati DA
79. Furtună Mirela PSD NU
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD NU
82. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
83. Găină Mihăiță PSD NU
84. Georgescu Nicolae PSD NU
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
88. Gherman Dumitru PSD NU
89. Gilia Claudia PSD NU
90. Goga Octavian PSD NU
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Halici Nicușor PSD NU
94. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
96. Huncă Mihaela PSD NU
97. Ibram Iusein Minoritati NU
98. Iftimie Neculai PSD NU
99. Ignat Miron Minoritati NU
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
101. Intotero Natalia-Elena PSD NU
102. Ionescu George PNL DA
103. Ioniță Antoneta PNL DA
104. Itu Cornel PSD NU
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD NU
107. Korodi Attila UDMR NU
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Lovin Dumitru ALDE NU
110. Lupașcu Costel PSD NU
111. Lupescu Dumitru USR DA
112. Macovei Silviu Nicu PSD NU
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
114. Manole Petre-Florin PSD NU
115. Mareș Mara PNL DA
116. Marica Petru-Sorin PSD NU
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
118. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
120. Mînzatu Roxana PSD NU
121. Mocioalcă Ion PSD NU
122. Mohaci Mihai PSD NU
123. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Mușoiu Ștefan PSD NU
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
127. Neagu Nicolae PNL DA
128. Neață Eugen PSD NU
129. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
130. Nicoară Romeo Florin PNL DA
131. Nicolae Andrei PSD NU
132. Nistor Laurențiu PSD NU
133. Niță Mihai ALDE NU
134. Niță Nicu PSD NU
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Oprea Dumitru PNL DA
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati DA
139. Pană Adriana-Doina PSD NU
140. Paraschiv Rodica PSD NU
141. Pau Radu - Adrian PSD NU
142. Păle Dănuț PSD NU
143. Petrea Gabriel PSD NU
144. Petric Octavian PSD NU
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
146. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
148. Podașcă Gabriela-Maria - DA
149. Ponta Victor-Viorel - DA
150. Pop Andrei PSD NU
151. Pop Georgian PSD NU
152. Pop Tudor Rareș USR DA
153. Popa Mihai Valentin PSD NU
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
155. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
156. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
157. Preda Cezar-Florin PNL DA
158. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
159. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
160. Prună Cristina-Mădălina USR DA
161. Radu Anișoara PSD NU
162. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
163. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
165. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
166. Răduț Violeta PSD NU
167. Roman Florin-Claudiu PNL DA
168. Roman Ioan Sorin PSD NU
169. Romanescu Cristinel PNL DA
170. Roșca Lucreția PSD NU
171. Rotaru Alexandru PSD NU
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
173. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
174. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP -
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Simion Lucian-Eduard PSD NU
177. Simionca Ionuț PMP DA
178. Simonis Alfred - Robert PSD NU
179. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
181. Solomon Adrian PSD NU
182. Stan Viorel PSD NU
183. Stancu Florinel PSD NU
184. Stativă Irinel Ioan PSD NU
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
186. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
187. Suciu Matei PSD NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
190. Szabó Ödön UDMR NU
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
192. Șimon Gheorghe PSD NU
193. Șotcan Theodora PSD NU
194. Șovăială Constantin PNL DA
195. Ștefan Corneliu PSD NU
196. Ștefan Ion PNL DA
197. Ștefan Viorel PSD NU
198. Tabugan Ion ALDE NU
199. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
200. Teiș Alina PSD NU
201. Terea Ioan PSD NU
202. Tîlvăr Angel PSD NU
203. Todor Adrian PSD NU
204. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
205. Toma Ilie PSD NU
206. Tomac Eugen PMP DA
207. Trăilă Cristina PNL DA
208. Tripa Florin-Dan PSD NU
209. Tudor Beatrice PSD NU
210. Tudose Mihai PSD NU
211. Turcan Raluca PNL DA
212. Tușa Adriana Diana PSD NU
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
214. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
215. Varga Vasile PNL DA
216. Văcaru Alin Vasile - DA
217. Velcea Nicolae PSD NU
218. Vișan George-Gabriel PSD NU
219. Vîlceanu Dan PNL DA
220. Vîrză Mihăiță PSD NU
221. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
222. Vlase Petru Gabriel PSD NU
223. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
224. Vosganian Varujan ALDE NU
225. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
226. Weber Mihai PSD NU
227. Zainea Cornel USR DA
228. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 7:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro