Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:04 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:04

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Pl-x 236/2018 - Retrimitere la comisie pentru 3-4 ore
PL 236/2018 privind înființarea Fondului Suveran de Dezvoltare și Investiții - S.A. și pentru modificarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:247 131 44 21 11 13 9 9 9
- voturi pentru (DA):85 - 44 21 1 1 9 - 9
- voturi împotrivă (NU):155 131 - - 9 12 - 3 -
- abțineri:6 - - - - - - 6 -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Axinte Vasile PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
16. Bălănescu Alexandru PSD NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bende Sándor UDMR NU
20. Benedek Zacharie UDMR NU
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
27. Bontea Vlad PSD NU
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran Ioana PSD NU
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Budăi Marius-Constantin PSD NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD NU
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică ALDE NU
39. Căciulă Aurel PSD NU
40. Călin Ion PSD NU
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
42. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD NU
48. Ciocan Dan PSD NU
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
50. Ciuhodaru Tudor PSD NU
51. Cîtea Vasile PSD NU
52. Cobuz Maricela PSD NU
53. Cocoș Vasile PSD NU
54. Codreanu Constantin PMP DA
55. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
56. Constantin Daniel - DA
57. Cosma Andreea PSD NU
58. Cosma Lavinia-Corina USR DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristache Cătălin PMP DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupă Ion ALDE NU
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD NU
67. Dîrzu Ioan PSD NU
68. Dobre Mircea-Titus - DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
72. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
77. Dunava Costel Neculai PSD NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR NU
79. Farago Petru UDMR NU
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Florea Damian PSD NU
82. Florea Oana-Consuela PSD NU
83. Floroiu Ionel PSD NU
84. Furic Iarco Minoritati Abținere
85. Furtună Mirela PSD NU
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
87. Gavrilă Camelia PSD NU
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
89. Găină Mihăiță PSD NU
90. Georgescu Nicolae PSD NU
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
94. Gherman Dumitru PSD NU
95. Gilia Claudia PSD NU
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Goga Octavian PSD NU
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
99. Gudu Vasile PNL DA
100. Halici Nicușor PSD NU
101. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
104. Huncă Mihaela PSD NU
105. Iancu Marius-Ionel PSD NU
106. Iftimie Neculai PSD NU
107. Ignat Miron Minoritati NU
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
109. Intotero Natalia-Elena PSD NU
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD NU
114. Itu Cornel PSD NU
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD NU
117. Kelemen Hunor UDMR NU
118. Lazăr Sorin PSD NU
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Lovin Dumitru ALDE NU
121. Lungu Tudorița PNL DA
122. Lupașcu Costel PSD NU
123. Lupescu Dumitru USR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD NU
125. Manole Petre-Florin PSD NU
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marica Petru-Sorin PSD NU
128. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
130. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
132. Mînzatu Roxana PSD NU
133. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
134. Mohaci Mihai PSD NU
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Movilă Petru PMP DA
138. Mușoiu Ștefan PSD NU
139. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD NU
143. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
144. Nicolae Andrei PSD NU
145. Nicolicea Eugen PSD NU
146. Nistor Laurențiu PSD NU
147. Niță Mihai ALDE NU
148. Niță Nicu PSD NU
149. Nosa Iuliu PSD NU
150. Olar Corneliu PNL DA
151. Oprea Dumitru PNL DA
152. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
155. Pană Adriana-Doina PSD NU
156. Paraschiv Rodica PSD NU
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Pau Radu - Adrian PSD NU
159. Păle Dănuț PSD NU
160. Petrea Gabriel PSD NU
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
162. Petric Octavian PSD NU
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
165. Podașcă Gabriela-Maria - DA
166. Ponta Victor-Viorel - DA
167. Pop Andrei PSD NU
168. Pop Georgian PSD NU
169. Pop Tudor Rareș USR DA
170. Popa Mihai Valentin PSD NU
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
172. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
173. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
174. Preda Cezar-Florin PNL DA
175. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
176. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
177. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Radu Anișoara PSD NU
180. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
181. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
182. Rădulescu Alexandru PSD NU
183. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
184. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
185. Răduț Violeta PSD NU
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Ioan Sorin PSD NU
188. Romanescu Cristinel PNL DA
189. Roșca Lucreția PSD NU
190. Rotaru Alexandru PSD NU
191. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
192. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
193. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
194. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
195. Sefer Cristian-George PMP DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Seres Dénes UDMR NU
198. Simion Lucian-Eduard PSD NU
199. Simionca Ionuț PMP DA
200. Simonis Alfred - Robert PSD NU
201. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
203. Solomon Adrian PSD NU
204. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
205. Stan Viorel PSD NU
206. Stancu Florinel PSD NU
207. Stativă Irinel Ioan PSD NU
208. Stănescu Alexandru PSD NU
209. Suciu Matei PSD NU
210. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
211. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
212. Szabó Ödön UDMR NU
213. Șarapatin Elvira PSD NU
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
215. Șimon Gheorghe PSD NU
216. Șișcu George PNL DA
217. Șotcan Theodora PSD NU
218. Șovăială Constantin PNL DA
219. Ștefan Corneliu PSD NU
220. Ștefan Ion PNL DA
221. Ștefan Viorel PSD NU
222. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
223. Tabugan Ion ALDE NU
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
225. Teiș Alina PSD NU
226. Terea Ioan PSD NU
227. Tîlvăr Angel PSD NU
228. Todor Adrian PSD NU
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
230. Toma Ilie PSD NU
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Tripa Florin-Dan PSD NU
233. Tudor Beatrice PSD NU
234. Tușa Adriana Diana PSD NU
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
236. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
237. Velcea Nicolae PSD NU
238. Vexler Silviu Minoritati NU
239. Vișan George-Gabriel PSD NU
240. Vîlceanu Dan PNL DA
241. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
242. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
243. Vosganian Varujan ALDE NU
244. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
245. Weber Mihai PSD NU
246. Zainea Cornel USR DA
247. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 14 august 2018, 16:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro