Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 11:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 11:30

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:178 90 36 19 9 9 4 6 5
- voturi pentru (DA):116 90 - 2 8 8 1 6 1
- voturi împotrivă (NU):61 - 36 17 1 - 3 - 4
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Bălănescu Alexandru PSD DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR NU
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
19. Bodea Marius PNL NU
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
22. Borza Remus-Adrian - NU
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL NU
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR NU
28. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calista Mara-Daniela PNL NU
31. Calotă Florică Ică ALDE DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
34. Cherecheș Florica PNL NU
35. Cherecheș Viorica PNL NU
36. Chichirău Cosette-Paula USR NU
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Codreanu Constantin PMP NU
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
44. Cupă Ion ALDE DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Dobre Victor Paul PNL NU
47. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
48. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
49. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
50. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
51. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
52. Drulă Cătălin USR NU
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Fădor Angelica PNL NU
55. Floroiu Ionel PSD DA
56. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
57. Furtună Mirela PSD DA
58. Gavrilă Camelia PSD DA
59. Găină Mihăiță PSD DA
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gherman Dumitru PSD DA
62. Gilia Claudia PSD DA
63. Giugea Nicolae PNL NU
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
65. Gudu Vasile PNL NU
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
67. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
68. Huncă Mihaela PSD DA
69. Iancu Marius-Ionel PSD DA
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR NU
72. Ionescu George PNL NU
73. Ioniță Antoneta PNL NU
74. Iordache Florin PSD DA
75. Itu Cornel PSD DA
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
77. Lazăr Sorin PSD DA
78. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
79. Longher Victoria Minoritati DA
80. Lovin Dumitru ALDE DA
81. Lungu Tudorița PNL NU
82. Lupașcu Costel PSD DA
83. Lupescu Dumitru USR NU
84. Macovei Silviu Nicu PSD DA
85. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
86. Manole Petre-Florin PSD DA
87. Marica Petru-Sorin PSD DA
88. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
89. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
90. Mînzatu Roxana PSD DA
91. Mușoiu Ștefan PSD DA
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
94. Neagu Nicolae PNL NU
95. Neață Eugen PSD DA
96. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
97. Nicolae Andrei PSD DA
98. Niță Mihai ALDE DA
99. Niță Nicu PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Olar Corneliu PNL NU
102. Olteanu Daniel - DA
103. Oprea Dumitru PNL NU
104. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
105. Oteșanu Daniela PSD DA
106. Palăr Ionel PNL NU
107. Pană Adriana-Doina PSD DA
108. Paraschiv Rodica PSD DA
109. Pașcan Emil-Marius PMP NU
110. Păle Dănuț PSD DA
111. Petrea Gabriel PSD DA
112. Petric Octavian PSD DA
113. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
114. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
115. Pop Andrei PSD DA
116. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
117. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
118. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
119. Popescu Pavel PNL NU
120. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
121. Prună Cristina-Mădălina USR NU
122. Radu Anișoara PSD DA
123. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
124. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
125. Rădulescu Alexandru PSD DA
126. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
127. Răduț Violeta PSD DA
128. Roman Florin-Claudiu PNL NU
129. Roman Ioan Sorin PSD DA
130. Romanescu Cristinel PNL NU
131. Rotaru Alexandru PSD DA
132. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
133. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
134. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Simion Lucian-Eduard PSD DA
137. Simionca Ionuț PMP DA
138. Simonis Alfred - Robert PSD DA
139. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
140. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
141. Solomon Adrian PSD DA
142. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
143. Stan Viorel PSD DA
144. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
145. Stancu Florinel PSD DA
146. Stativă Irinel Ioan PSD DA
147. Stănescu Alexandru PSD DA
148. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
149. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
150. Szabó Ödön UDMR DA
151. Șarapatin Elvira PSD DA
152. Șimon Gheorghe PSD DA
153. Șotcan Theodora PSD DA
154. Șovăială Constantin PNL NU
155. Ștefan Corneliu PSD DA
156. Ștefan Ion PNL NU
157. Tabugan Ion ALDE DA
158. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
159. Teiș Alina PSD DA
160. Terea Ioan PSD DA
161. Tîlvăr Angel PSD DA
162. Todor Adrian PSD DA
163. Tomac Eugen PMP NU
164. Tudor Beatrice PSD DA
165. Turcan Raluca PNL NU
166. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
167. Varga Glad-Aurel PNL NU
168. Vexler Silviu Minoritati DA
169. Vișan George-Gabriel PSD DA
170. Vîlceanu Dan PNL NU
171. Vîrză Mihăiță PSD DA
172. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
173. Vlase Petru Gabriel PSD DA
174. Vosganian Varujan ALDE DA
175. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
176. Weber Mihai PSD DA
177. Zainea Cornel USR NU
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 2:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro