Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:44 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:44

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
PL 633/2006 pentru modificarea art.4 din Ordonanței de urgență a Guvernului nr.86/2002 privind înființarea Ghișeului unic în punctele de trecere a frontierei de stat a României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:244 75 56 20 42 17 14 9 11
- voturi pentru (DA):220 73 56 4 42 17 9 8 11
- voturi împotrivă (NU):21 - - 16 - - 5 - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC NU
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Ardelean Lia PC NU
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM NU
17. Baban Ștefan PRM NU
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bentu Dumitru PSD -
24. Bivolaru Ioan PSD DA
25. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
26. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
27. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
30. Brînzan Ovidiu PSD DA
31. Brînză William Gabriel PD-L DA
32. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
33. Buciu Angela PRM NU
34. Buciuta Ștefan Minoritati DA
35. Buda Daniel PD-L DA
36. Buda Ioan PSD DA
37. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
38. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
39. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
40. Calimente Mihăiță PNL DA
41. Canacheu Costică PD-L DA
42. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
43. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
44. Călian Petru PC DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Câmpanu Liviu PNL DA
47. Chiper Gheorghe PSD DA
48. Chiș Filonaș PSD DA
49. Cindrea Ioan PSD DA
50. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
51. Ciontu Corneliu - DA
52. Ciopraga Mircea PNL DA
53. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
54. Cocrea Olguța - DA
55. Codîrlă Liviu PRM NU
56. Constantinescu Viorel PSD DA
57. Crăciunescu Grigore PNL DA
58. Cutean Vasile Emilian PSD DA
59. Diaconescu Marin PRM NU
60. Diaconescu Renică PC DA
61. Dida Corneliu Ioan PSD DA
62. Dobre Traian PNL DA
63. Dorneanu Valer PSD DA
64. Dragomir Dumitru PRM DA
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
67. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
68. Dumitrescu Zamfir - DA
69. Dumitriu Dragoș Petre PRM NU
70. Dumitriu Mihai PSD DA
71. Dumitru Ion PSD DA
72. Dușa Mircea PSD DA
73. Duțu Stelian PD-L DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Faina Constantin PC NU
76. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM NU
77. Fenechiu Relu PNL DA
78. Firczak Gheorghe Minoritati -
79. Florea Damian PC NU
80. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
81. Furo Iuliu Ioan PRM NU
82. Gabor Gheorghe PNL DA
83. Găleteanu Monalisa PSD DA
84. Georgescu Filip PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic PNL DA
86. Gheorghe Valeriu PNL DA
87. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
88. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
89. Ghișe Ioan - DA
90. Godja Petru PSD DA
91. Grigore Dan PD-L DA
92. Grosaru Mircea Minoritati DA
93. Gubandru Aurel PSD DA
94. Gușă Cozmin Horea - DA
95. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
96. Hanganu Romeo Octavian PC DA
97. Hellvig Eduard Raul PC DA
98. Hoban Ioan PNL DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Igaș Traian Constantin PD-L DA
102. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
103. Ionescu Daniel PSD DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
106. Iustian Mircea Teodor PNL DA
107. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
108. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
109. Kovacs Attila UDMR DA
110. Lakatos Petru UDMR DA
111. Lambrino Radu PD-L DA
112. Lificiu Petru - DA
113. Liga Dănuț PD-L DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Luchian Ion PNL DA
116. Macaleți Costică PSD DA
117. Magheru Paul PRM NU
118. Man Mircea PD-L DA
119. Manda Iulian Claudiu PSD DA
120. Manolescu Oana Minoritati DA
121. Marian Dan Mihai PNL DA
122. Marin Constantin PSD DA
123. Martin Eduard-Stelian PSD DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Máté András-Levente UDMR DA
126. Matei Cătălin Lucian PSD DA
127. Mazăre Alexandru PSD DA
128. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
129. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
130. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
131. Mătușa Tudor PRM NU
132. Meir Nati - DA
133. Merce Ilie PRM DA
134. Micula Cătălin PNL DA
135. Mihei Andrian-Sirojea - DA
136. Mircea Costache PRM DA
137. Mironescu Laurențiu PD-L DA
138. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
139. Mitrea Manuela PSD DA
140. Mitrea Miron Tudor PSD DA
141. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
142. Mînzînă Ion PRM NU
143. Mocanu Alexandru PD-L DA
144. Mocanu Vasile PSD DA
145. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
146. Mocioalcă Ion PSD DA
147. Moisoiu Adrian PRM NU
148. Moldovan Emil Radu PSD DA
149. Momanu Corneliu PNL DA
150. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
151. Movilă Petru PD-L DA
152. Munteanu Ioan PSD DA
153. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năstase Adrian PSD DA
156. Nechita Aurel PSD DA
157. Nica Dan PSD DA
158. Nicolicea Eugen PSD DA
159. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
160. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Oancea Viorel PNL DA
163. Olarean Aurel PD-L DA
164. Olteanu Bogdan PNL DA
165. Oprea Gabriel PSD DA
166. Ovidenie Costel - DA
167. Pardău Dumitru PNL DA
168. Petrea Constantin PD-L DA
169. Ponta Victor-Viorel PSD DA
170. Pop Claudiu Adrian PSD DA
171. Popa Cornel PNL DA
172. Popa Daniela PC DA
173. Popescu Florin Aurelian PNL DA
174. Popescu Ionica Constanța PC DA
175. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
176. Preda Cezar-Florin PD-L DA
177. Preda Ion PNL DA
178. Pruteanu Vasile PNL DA
179. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
180. Pupeză Viorel PSD DA
181. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
182. Pușcă Mircea Valer PNL DA
183. Puzdrea Dumitru PD-L DA
184. Racoceanu Viorel PD-L DA
185. Raicu Romeo Marius PD-L DA
186. Rădulescu Cristian PD-L DA
187. Rogin Marius PD-L DA
188. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
189. Rus Ioan Aurel PRM NU
190. Sanda Victor PSD DA
191. Sandu Gabriel PNL DA
192. Sandu-Capră Mihai PNL DA
193. Sasu Ion PSD DA
194. Săniuță Marian-Florian PSD Abținere
195. Săpunaru Nini PNL DA
196. Sârb Gheorghe PD-L DA
197. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
198. Scutaru Adrian George PNL DA
199. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sirețeanu Mihail PSD DA
202. Sóki Béla UDMR DA
203. Soporan Vasile Filip PSD DA
204. Stan Ioan PSD DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănișoară Mihai PD-L DA
207. Stoica Ion - DA
208. Străchinaru Petre PD-L DA
209. Strungă Emil PNL DA
210. Szekely Levente Csaba UDMR DA
211. Știrbeț Cornel PNL DA
212. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
213. Știreanu Octavian PSD DA
214. Știucă Alecsandru PSD DA
215. Tabără Valeriu PD-L DA
216. Tamás Sándor UDMR DA
217. Tărniceru Petru PSD DA
218. Timar Liviu PSD DA
219. Timiș Ioan PNL DA
220. Todoran Pavel PSD DA
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR DA
223. Tudor Constantin PC DA
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Țundrea Ioan PC NU
227. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
228. Ujeniuc Dragoș PNL DA
229. Ungureanu Petre PNL DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL DA
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Varga Attila UDMR DA
234. Vasile Aurelia PSD DA
235. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
236. Vălean Adina Ioana PNL DA
237. Văsioiu Horia PD-L DA
238. Vlase Petru Gabriel PSD DA
239. Vlădoiu Aurel PSD DA
240. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
241. Voinea Florea PSD DA
242. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
243. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
244. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 iunie 2019, 7:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro