Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 12:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 12:16

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:207 106 38 18 15 12 4 11 3
- voturi pentru (DA):59 - 37 18 - - 3 - 1
- voturi împotrivă (NU):140 106 1 - 15 12 1 5 -
- abțineri:8 - - - - - - 6 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
16. Bălănescu Alexandru PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bende Sándor UDMR NU
19. Benedek Zacharie UDMR NU
20. Benkő Erika UDMR NU
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD NU
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică ALDE NU
39. Călin Ion PSD NU
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
41. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
42. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciuhodaru Tudor PSD NU
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Cobuz Maricela PSD NU
49. Cocoș Vasile PSD NU
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cosma Andreea PSD NU
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
56. Cupă Ion ALDE NU
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Dîrzu Ioan PSD NU
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dunava Costel Neculai PSD NU
65. Erdei Dolóczki István UDMR NU
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Florea Damian PSD NU
68. Floroiu Ionel PSD NU
69. Furic Iarco Minoritati Abținere
70. Furtună Mirela PSD NU
71. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
72. Găină Mihăiță PSD NU
73. Georgescu Nicolae PSD NU
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
75. Gheorghe Tinel PNL DA
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
77. Gherman Dumitru PSD NU
78. Gilia Claudia PSD NU
79. Goga Octavian PSD NU
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
81. Gudu Vasile PNL DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
83. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
85. Huncă Mihaela PSD NU
86. Iancu Marius-Ionel PSD NU
87. Ibram Iusein Minoritati NU
88. Iftimie Neculai PSD NU
89. Ignat Miron Minoritati NU
90. Ion Stelian-Cristian USR DA
91. Ionescu George PNL DA
92. Ioniță Antoneta PNL DA
93. Iordache Florin PSD NU
94. Itu Cornel PSD NU
95. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
96. Jivan Luminița-Maria PSD NU
97. Korodi Attila UDMR NU
98. Lazăr Sorin PSD NU
99. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
100. Longher Victoria Minoritati NU
101. Lovin Dumitru ALDE NU
102. Lungu Tudorița PNL DA
103. Lupașcu Costel PSD NU
104. Lupescu Dumitru USR DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD NU
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
107. Mareș Mara PNL DA
108. Marica Petru-Sorin PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
110. Mînzatu Roxana PSD NU
111. Mocioalcă Ion PSD NU
112. Mohaci Mihai PSD NU
113. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
115. Mușoiu Ștefan PSD NU
116. Neață Eugen PSD NU
117. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
118. Nicoară Romeo Florin PNL DA
119. Nicolae Andrei PSD NU
120. Nicolicea Eugen PSD NU
121. Nistor Laurențiu PSD NU
122. Niță Mihai ALDE NU
123. Niță Nicu PSD NU
124. Nosa Iuliu PSD NU
125. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
126. Oteșanu Daniela PSD NU
127. Palăr Ionel PNL DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
129. Pană Adriana-Doina PSD NU
130. Paraschiv Rodica PSD NU
131. Pașcan Emil-Marius PMP DA
132. Pau Radu - Adrian PSD NU
133. Păle Dănuț PSD NU
134. Petric Octavian PSD NU
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
136. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
137. Pop Andrei PSD NU
138. Pop Georgian PSD NU
139. Pop Tudor Rareș USR DA
140. Popa Mihai Valentin PSD NU
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
143. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
144. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
145. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
146. Prună Cristina-Mădălina USR DA
147. Radu Anișoara PSD NU
148. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
149. Rădulescu Alexandru PSD NU
150. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
151. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
152. Răduț Violeta PSD NU
153. Roman Florin-Claudiu PNL DA
154. Roman Ioan Sorin PSD NU
155. Romanescu Cristinel PNL DA
156. Roșca Lucreția PSD NU
157. Rotaru Alexandru PSD NU
158. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
159. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
160. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
161. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
162. Seres Dénes UDMR NU
163. Simion Lucian-Eduard PSD NU
164. Simionca Ionuț PMP DA
165. Simonis Alfred - Robert PSD NU
166. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
167. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
168. Stan Viorel PSD NU
169. Stancu Florinel PSD NU
170. Stănescu Alexandru PSD NU
171. Suciu Matei PSD NU
172. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
173. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
174. Szabó Ödön UDMR NU
175. Șarapatin Elvira PSD NU
176. Șimon Gheorghe PSD NU
177. Șovăială Constantin PNL DA
178. Ștefan Corneliu PSD NU
179. Tabugan Ion ALDE NU
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
181. Teiș Alina PSD NU
182. Terea Ioan PSD NU
183. Todor Adrian PSD NU
184. Toma Ilie PSD NU
185. Trăilă Cristina PNL DA
186. Tripa Florin-Dan PSD NU
187. Tudor Beatrice PSD NU
188. Tudose Mihai PSD NU
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Tușa Adriana Diana PSD NU
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
192. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
193. Varga Vasile PNL DA
194. Vasile Daniel Minoritati Abținere
195. Vass Levente UDMR NU
196. Velcea Nicolae PSD NU
197. Vișan George-Gabriel PSD NU
198. Vîlceanu Dan PNL DA
199. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
200. Vlase Petru Gabriel PSD NU
201. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
202. Vosganian Varujan ALDE NU
203. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
204. Weber Mihai PSD NU
205. Zainea Cornel USR DA
206. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 8:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro