Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 12:21

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Amendament respins
PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:224 116 44 19 18 9 2 11 5
- voturi pentru (DA):86 - 44 18 17 - 2 4 1
- voturi împotrivă (NU):129 114 - 1 1 9 - 3 1
- abțineri:9 2 - - - - - 4 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD NU
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
16. Bălănescu Alexandru PSD NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
29. Bontea Vlad PSD NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD NU
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Călin Ion PSD NU
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
40. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chiriac Viorel PSD NU
45. Ciocan Dan PSD NU
46. Ciuhodaru Tudor PSD NU
47. Cîtea Vasile PSD NU
48. Cobuz Maricela PSD NU
49. Cocoș Vasile PSD NU
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
57. Cupă Ion ALDE NU
58. Dîrzu Ioan PSD NU
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD Abținere
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Erdei Dolóczki István UDMR NU
65. Farago Petru UDMR DA
66. Fădor Angelica PNL DA
67. Florea Damian PSD NU
68. Florea Oana-Consuela PSD NU
69. Floroiu Ionel PSD NU
70. Furic Iarco Minoritati DA
71. Furtună Mirela PSD NU
72. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
73. Găină Mihăiță PSD NU
74. Georgescu Nicolae PSD NU
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
76. Gheorghe Tinel PNL DA
77. Gheorghiu Bogdan PNL DA
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
79. Gherman Dumitru PSD NU
80. Gilia Claudia PSD NU
81. Giugea Nicolae PNL DA
82. Goga Octavian PSD NU
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
84. Gudu Vasile PNL DA
85. Halici Nicușor PSD NU
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
89. Huncă Mihaela PSD NU
90. Iancu Marius-Ionel PSD NU
91. Ibram Iusein Minoritati NU
92. Iftimie Neculai PSD NU
93. Ignat Miron Minoritati NU
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
95. Ion Stelian-Cristian USR DA
96. Ionescu George PNL DA
97. Ioniță Antoneta PNL DA
98. Iordache Florin PSD NU
99. Itu Cornel PSD NU
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Jivan Luminița-Maria PSD NU
102. Kelemen Hunor UDMR DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD NU
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Longher Victoria Minoritati DA
107. Lovin Dumitru ALDE NU
108. Lungu Tudorița PNL DA
109. Lupașcu Costel PSD NU
110. Lupescu Dumitru USR DA
111. Macovei Silviu Nicu PSD NU
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD NU
114. Mareș Mara PNL DA
115. Marica Petru-Sorin PSD NU
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
118. Mînzatu Roxana PSD NU
119. Mocioalcă Ion PSD NU
120. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Mușoiu Ștefan PSD NU
123. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neagu Nicolae PNL DA
126. Neață Eugen PSD NU
127. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
128. Nicoară Romeo Florin PNL DA
129. Nicolae Andrei PSD NU
130. Nicolicea Eugen PSD NU
131. Nistor Laurențiu PSD NU
132. Niță Mihai ALDE NU
133. Niță Nicu PSD NU
134. Nosa Iuliu PSD NU
135. Oprea Dumitru PNL DA
136. Oteșanu Daniela PSD NU
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
139. Pană Adriana-Doina PSD NU
140. Paraschiv Rodica PSD NU
141. Pau Radu - Adrian PSD NU
142. Păle Dănuț PSD NU
143. Petrea Gabriel PSD NU
144. Petric Octavian PSD NU
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
147. Ponta Victor-Viorel - Abținere
148. Pop Andrei PSD NU
149. Pop Georgian PSD NU
150. Pop Tudor Rareș USR NU
151. Popa Mihai Valentin PSD NU
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
153. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
154. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
155. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
156. Preda Cezar-Florin PNL DA
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
158. Prună Cristina-Mădălina USR DA
159. Radu Anișoara PSD NU
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
161. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
162. Rădulescu Alexandru PSD NU
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
164. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
165. Răduț Violeta PSD NU
166. Roman Florin-Claudiu PNL DA
167. Roman Ioan Sorin PSD NU
168. Romanescu Cristinel PNL DA
169. Roșca Lucreția PSD NU
170. Rotaru Alexandru PSD NU
171. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
172. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
173. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
174. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Simion Lucian-Eduard PSD NU
177. Simionca Ionuț PMP DA
178. Simonis Alfred - Robert PSD NU
179. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
180. Stan Viorel PSD NU
181. Stancu Florinel PSD NU
182. Stănescu Alexandru PSD NU
183. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
184. Suciu Matei PSD NU
185. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
186. Szabó Ödön UDMR DA
187. Șarapatin Elvira PSD NU
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
189. Șimon Gheorghe PSD NU
190. Șotcan Theodora PSD NU
191. Șovăială Constantin PNL DA
192. Ștefan Corneliu PSD NU
193. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
194. Tabugan Ion ALDE NU
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
196. Teiș Alina PSD NU
197. Terea Ioan PSD NU
198. Tîlvăr Angel PSD NU
199. Todor Adrian PSD NU
200. Toma Ilie PSD NU
201. Trăilă Cristina PNL DA
202. Tripa Florin-Dan PSD NU
203. Tudor Beatrice PSD NU
204. Tudose Mihai PSD NU
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Tușa Adriana Diana PSD NU
207. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
208. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
209. Varga Vasile PNL DA
210. Vasile Daniel Minoritati DA
211. Vass Levente UDMR DA
212. Velcea Nicolae PSD NU
213. Vișan George-Gabriel PSD NU
214. Vîlceanu Dan PNL DA
215. Vîrză Mihăiță PSD NU
216. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
217. Vlase Petru Gabriel PSD NU
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
219. Vosganian Varujan ALDE NU
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
221. Weber Mihai PSD NU
222. Zainea Cornel USR DA
223. Zamfira Constantin-Cătălin PSD Abținere
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 17:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro