Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:32

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind adoptarea opiniei referitoare la Recomandarea de Decizie a Consiliului de autorizare a deschiderii negocierilor privind un Pact mondial pentru mediu COM(2018) 138 (PH CD 36/2018).
PHC 36/2018 privind adoptarea opiniei referitoare la Recomandarea de Decizie a Consiliului de autorizare a deschiderii negocierilor privind un Pact mondial pentru mediu COM(2018) 138
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:257 131 51 20 14 13 8 8 12
- voturi pentru (DA):257 131 51 20 14 13 8 8 12
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel - DA
60. Cosma Andreea PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
66. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus - DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Florea Damian PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ignat Miron Minoritati DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR DA
115. Ionescu George PNL DA
116. Ioniță Antoneta PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Kelemen Hunor UDMR DA
122. Korodi Attila UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Mareș Mara PNL DA
132. Marica Petru-Sorin PSD DA
133. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
140. Mușoiu Ștefan PSD DA
141. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
143. Neață Eugen PSD DA
144. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Mihai ALDE DA
150. Niță Nicu PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Olar Corneliu PNL DA
153. Olteanu Daniel - DA
154. Oprea Dumitru PNL DA
155. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
156. Oros Nechita-Adrian PNL DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pană Adriana-Doina PSD DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pașcan Emil-Marius PMP DA
162. Pau Radu - Adrian PSD DA
163. Păle Dănuț PSD DA
164. Petrea Gabriel PSD DA
165. Petric Octavian PSD DA
166. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
167. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
168. Podașcă Gabriela-Maria - DA
169. Ponta Victor-Viorel - DA
170. Pop Andrei PSD DA
171. Pop Georgian PSD DA
172. Pop Tudor Rareș USR DA
173. Popa Mihai Valentin PSD DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
176. Popescu Pavel PNL DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Preda Cezar-Florin PNL DA
179. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
180. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Radu Anișoara PSD DA
184. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
185. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
186. Rădulescu Alexandru PSD DA
187. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
188. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
189. Răduț Violeta PSD DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Ioan Sorin PSD DA
192. Romanescu Cristinel PNL DA
193. Roșca Lucreția PSD DA
194. Rotaru Alexandru PSD DA
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
196. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
197. Sefer Cristian-George PMP DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD DA
201. Simionca Ionuț PMP DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
204. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
207. Stan Viorel PSD DA
208. Stancu Florinel PSD DA
209. Stativă Irinel Ioan PSD DA
210. Stănescu Alexandru PSD DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Matei PSD DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șarapatin Elvira PSD DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL DA
222. Ștefan Corneliu PSD DA
223. Ștefan Ion PNL DA
224. Ștefan Viorel PSD DA
225. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
226. Tabugan Ion ALDE DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Teiș Alina PSD DA
229. Terea Ioan PSD DA
230. Tîlvăr Angel PSD DA
231. Todor Adrian PSD DA
232. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Tomac Eugen PMP DA
235. Trăilă Cristina PNL DA
236. Tripa Florin-Dan PSD DA
237. Tudor Beatrice PSD DA
238. Tudose Mihai PSD DA
239. Tușa Adriana Diana PSD DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Varga Vasile PNL DA
244. Vass Levente UDMR DA
245. Văcaru Alin Vasile - DA
246. Velcea Nicolae PSD DA
247. Vexler Silviu Minoritati DA
248. Vișan George-Gabriel PSD DA
249. Vîlceanu Dan PNL DA
250. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
251. Vlase Petru Gabriel PSD DA
252. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
253. Vosganian Varujan ALDE DA
254. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
255. Weber Mihai PSD DA
256. Zainea Cornel USR DA
257. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 6:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro