Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:35

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 346/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.134/2010 privind Codul de procedură civilă, precum și pentru modificarea și completarea altor acte normative
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:273 136 52 22 18 13 9 11 12
- voturi pentru (DA):187 136 - 1 18 12 - 10 10
- voturi împotrivă (NU):11 - 2 - - - 9 - -
- abțineri:75 - 50 21 - 1 - 1 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL Abținere
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL Abținere
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
29. Bodea Marius PNL Abținere
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR Abținere
41. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL Abținere
51. Cherecheș Viorica PNL Abținere
52. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP NU
62. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
63. Constantin Daniel - DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
67. Cristache Cătălin PMP NU
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL Abținere
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL Abținere
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - DA
78. Dobre Victor Paul PNL Abținere
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
82. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR Abținere
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL Abținere
91. Florea Damian PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
103. Gheorghe Tinel PNL NU
104. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL Abținere
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL Abținere
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Iftimie Neculai PSD DA
120. Ignat Miron Minoritati DA
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
124. Ionescu George PNL Abținere
125. Ioniță Antoneta PNL Abținere
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
134. Longher Victoria Minoritati DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL Abținere
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR Abținere
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL Abținere
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohaci Mihai PSD DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
155. Neagu Nicolae PNL Abținere
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
159. Nicolae Andrei PSD DA
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai ALDE DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olteanu Daniel - DA
166. Oprea Dumitru PNL NU
167. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
168. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Pană Adriana-Doina PSD DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pașcan Emil-Marius PMP NU
174. Pau Radu - Adrian PSD DA
175. Păle Dănuț PSD DA
176. Petrea Gabriel PSD DA
177. Petric Octavian PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
179. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
180. Podașcă Gabriela-Maria - DA
181. Ponta Victor-Viorel - DA
182. Pop Andrei PSD DA
183. Pop Georgian PSD DA
184. Pop Tudor Rareș USR DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
188. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
189. Popescu Pavel PNL Abținere
190. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
191. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
194. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
195. Radu Anișoara PSD DA
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
201. Răduț Violeta PSD DA
202. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
203. Roman Ioan Sorin PSD DA
204. Romanescu Cristinel PNL Abținere
205. Roșca Lucreția PSD DA
206. Rotaru Alexandru PSD DA
207. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
208. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
209. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
210. Sefer Cristian-George PMP NU
211. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
212. Seres Dénes UDMR DA
213. Simion Lucian-Eduard PSD DA
214. Simionca Ionuț PMP NU
215. Simonis Alfred - Robert PSD DA
216. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
217. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
218. Solomon Adrian PSD DA
219. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
220. Stan Viorel PSD DA
221. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
222. Stancu Florinel PSD DA
223. Stativă Irinel Ioan PSD DA
224. Stănescu Alexandru PSD DA
225. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
226. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
227. Suciu Matei PSD DA
228. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
229. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
230. Szabó Ödön UDMR DA
231. Șarapatin Elvira PSD DA
232. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
233. Șimon Gheorghe PSD DA
234. Șișcu George PNL Abținere
235. Șotcan Theodora PSD DA
236. Șovăială Constantin PNL Abținere
237. Ștefan Corneliu PSD DA
238. Ștefan Ion PNL Abținere
239. Ștefan Viorel PSD DA
240. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
241. Tabugan Ion ALDE DA
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Teiș Alina PSD DA
244. Terea Ioan PSD DA
245. Tîlvăr Angel PSD DA
246. Todor Adrian PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
248. Toma Ilie PSD DA
249. Tomac Eugen PMP NU
250. Trăilă Cristina PNL Abținere
251. Tripa Florin-Dan PSD DA
252. Tudor Beatrice PSD DA
253. Tudose Mihai PSD DA
254. Tușa Adriana Diana PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
256. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
257. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
258. Varga Vasile PNL Abținere
259. Vasile Daniel Minoritati DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile - DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL Abținere
266. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
267. Vlase Petru Gabriel PSD DA
268. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
269. Vosganian Varujan ALDE DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zainea Cornel USR Abținere
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 septembrie 2018, 22:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro