Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:38

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 236/2018 privind înființarea Fondului Suveran de Dezvoltare și Investiții - S.A. și pentru modificarea unor acte normative
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:275 137 53 22 17 13 11 10 12
- voturi pentru (DA):174 137 - - 17 12 - 8 -
- voturi împotrivă (NU):98 - 53 22 - - 11 1 11
- abțineri:3 - - - - 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL NU
29. Bodea Marius PNL NU
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian - NU
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL NU
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL NU
51. Cherecheș Viorica PNL NU
52. Chichirău Cosette-Paula USR NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîmpeanu Sorin Mihai - NU
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP NU
62. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
63. Constantin Daniel - NU
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR NU
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
67. Cristache Cătălin PMP NU
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL NU
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL NU
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - NU
78. Dobre Victor Paul PNL NU
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
82. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL NU
91. Florea Damian PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati Abținere
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Gheorghe Tinel PNL NU
104. Gheorghiu Bogdan PNL NU
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL NU
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL NU
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PSD DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR NU
125. Ionescu George PNL NU
126. Ioniță Antoneta PNL NU
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL NU
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR NU
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL NU
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
152. Movilă Petru PMP NU
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
156. Neagu Nicolae PNL NU
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
159. Nicoară Romeo Florin PNL NU
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olar Corneliu PNL NU
167. Olteanu Daniel - Abținere
168. Oprea Dumitru PNL NU
169. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
170. Oros Nechita-Adrian PNL NU
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius PMP NU
176. Pau Radu - Adrian PSD DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petric Octavian PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Podașcă Gabriela-Maria - NU
183. Ponta Victor-Viorel - NU
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Georgian PSD DA
186. Pop Tudor Rareș USR NU
187. Popa Mihai Valentin PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
190. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
191. Popescu Pavel PNL NU
192. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
193. Preda Cezar-Florin PNL NU
194. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
196. Prună Cristina-Mădălina USR NU
197. Radu Anișoara PSD DA
198. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
199. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
200. Rădulescu Alexandru PSD DA
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
203. Răduț Violeta PSD DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL NU
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL NU
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Sefer Cristian-George PMP NU
213. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Simion Lucian-Eduard PSD DA
216. Simionca Ionuț PMP NU
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
222. Stan Viorel PSD DA
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL NU
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL NU
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Ștefan Ion PNL NU
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
243. Tabugan Ion ALDE DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Teiș Alina PSD DA
246. Terea Ioan PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Todor Adrian PSD DA
249. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
250. Toma Ilie PSD DA
251. Tomac Eugen PMP NU
252. Trăilă Cristina PNL NU
253. Tripa Florin-Dan PSD DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Tudose Mihai PSD DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
258. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
259. Varga Glad-Aurel PNL NU
260. Varga Vasile PNL NU
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vass Levente UDMR DA
263. Văcaru Alin Vasile - NU
264. Velcea Nicolae PSD DA
265. Vexler Silviu Minoritati DA
266. Vișan George-Gabriel PSD DA
267. Vîlceanu Dan PNL NU
268. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
269. Vlase Petru Gabriel PSD DA
270. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
271. Vosganian Varujan ALDE DA
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
273. Weber Mihai PSD DA
274. Zainea Cornel USR NU
275. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 1:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro