Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:46

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 469/2017 pentru modificarea Legii nr.286/2009 privind Codul penal, pentru modificarea art.587 din Legea nr.135/2010 privind Codul de procedură penal, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.254/2013 privind executarea pedepselor și a măsurilor privative de libertate dispuse de organele judiciare în cursul procesului penal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 138 54 19 18 12 9 10 11
- voturi pentru (DA):267 138 53 17 18 12 8 10 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:4 - 1 2 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR Abținere
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Constantin Daniel - DA
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
72. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
73. Culeafă Mihai PNL DA
74. Cupă Ion ALDE DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus - DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
85. Drulă Cătălin USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Florea Damian PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Goga Octavian PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PSD DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ioniță Antoneta PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Longher Victoria Minoritati DA
137. Lovin Dumitru ALDE DA
138. Lungu Tudorița PNL DA
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohaci Mihai PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Movilă Petru PMP DA
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
158. Neagu Nicolae PNL DA
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
161. Nicoară Romeo Florin PNL DA
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL DA
169. Olteanu Daniel - DA
170. Oprea Dumitru PNL DA
171. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
172. Oros Nechita-Adrian PNL DA
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petrea Gabriel PSD DA
180. Petric Octavian PSD DA
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
182. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
183. Podașcă Gabriela-Maria - DA
184. Ponta Victor-Viorel - DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Pop Tudor Rareș USR DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
192. Popescu Pavel PNL DA
193. Preda Cezar-Florin PNL DA
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
201. Rădulescu Alexandru PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
204. Răduț Violeta PSD DA
205. Roman Florin-Claudiu PNL DA
206. Roman Ioan Sorin PSD DA
207. Romanescu Cristinel PNL DA
208. Roșca Lucreția PSD DA
209. Rotaru Alexandru PSD DA
210. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
211. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
212. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
213. Sefer Cristian-George PMP DA
214. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
215. Seres Dénes UDMR DA
216. Simion Lucian-Eduard PSD DA
217. Simionca Ionuț PMP DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
220. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
223. Stan Viorel PSD DA
224. Stancu Florinel PSD DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL DA
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL DA
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Ștefan Ion PNL DA
241. Ștefan Viorel PSD DA
242. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
243. Tabugan Ion ALDE DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Teiș Alina PSD DA
246. Terea Ioan PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Todor Adrian PSD DA
249. Toma Ilie PSD DA
250. Tomac Eugen PMP DA
251. Trăilă Cristina PNL DA
252. Tripa Florin-Dan PSD DA
253. Tudor Beatrice PSD DA
254. Tudose Mihai PSD DA
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
257. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
258. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
259. Varga Vasile PNL DA
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile - DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vișan George-Gabriel PSD DA
265. Vîlceanu Dan PNL DA
266. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
267. Vlase Petru Gabriel PSD DA
268. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
269. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
270. Weber Mihai PSD DA
271. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 22 octombrie 2018, 3:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro