Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.06.2018 > 13:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 6 iunie 2018, ora 13:47

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 67 deputati (MS 6/2018).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:261 138 53 21 10 13 9 8 9
- voturi pentru (DA):89 - 53 21 - - 8 - 7
- voturi împotrivă (NU):162 138 - - 4 12 - 8 -
- abțineri:10 - - - 6 1 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD NU
8. Antal István-János UDMR Abținere
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
18. Bălănescu Alexandru PSD NU
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Benedek Zacharie UDMR NU
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
25. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
30. Bontea Vlad PSD NU
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD NU
34. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD NU
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE NU
42. Căciulă Aurel PSD NU
43. Călin Ion PSD NU
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
45. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
46. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD NU
51. Ciocan Dan PSD NU
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
53. Ciuhodaru Tudor PSD NU
54. Cîtea Vasile PSD NU
55. Cobuz Maricela PSD NU
56. Cocoș Vasile PSD NU
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Constantin Daniel - Abținere
59. Cosma Andreea PSD NU
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristache Cătălin PMP DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupă Ion ALDE NU
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD NU
70. Dîrzu Ioan PSD NU
71. Dobre Mircea-Titus - DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
80. Dunava Costel Neculai PSD NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR NU
82. Farago Petru UDMR Abținere
83. Fădor Angelica PNL DA
84. Florea Damian PSD NU
85. Florea Oana-Consuela PSD NU
86. Floroiu Ionel PSD NU
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
88. Furic Iarco Minoritati NU
89. Furtună Mirela PSD NU
90. Gavrilă Camelia PSD NU
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
92. Găină Mihăiță PSD NU
93. Georgescu Nicolae PSD NU
94. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghe Tinel PNL DA
97. Gheorghiu Bogdan PNL DA
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
99. Gherman Dumitru PSD NU
100. Gilia Claudia PSD NU
101. Giugea Nicolae PNL DA
102. Goga Octavian PSD NU
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Halici Nicușor PSD NU
105. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
106. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
108. Huncă Mihaela PSD NU
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Iancu Iulian PSD NU
111. Iancu Marius-Ionel PSD NU
112. Ibram Iusein Minoritati NU
113. Iftimie Neculai PSD NU
114. Ignat Miron Minoritati NU
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
116. Intotero Natalia-Elena PSD NU
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD NU
121. Itu Cornel PSD NU
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Jivan Luminița-Maria PSD NU
124. Lazăr Sorin PSD NU
125. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
126. Longher Victoria Minoritati NU
127. Lovin Dumitru ALDE NU
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupașcu Costel PSD NU
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD NU
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
133. Manole Petre-Florin PSD NU
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marica Petru-Sorin PSD NU
136. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
138. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
140. Mînzatu Roxana PSD NU
141. Mocioalcă Ion PSD NU
142. Mohaci Mihai PSD NU
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Movilă Petru PMP DA
146. Mușoiu Ștefan PSD NU
147. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neagu Nicolae PNL DA
150. Neață Eugen PSD NU
151. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD NU
154. Nicolicea Eugen PSD NU
155. Nistor Laurențiu PSD NU
156. Niță Mihai ALDE NU
157. Niță Nicu PSD NU
158. Nosa Iuliu PSD NU
159. Olar Corneliu PNL DA
160. Oprea Dumitru PNL DA
161. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
162. Oros Nechita-Adrian PNL DA
163. Oteșanu Daniela PSD NU
164. Pană Adriana-Doina PSD NU
165. Paraschiv Rodica PSD NU
166. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
167. Pau Radu - Adrian PSD NU
168. Păle Dănuț PSD NU
169. Petrea Gabriel PSD NU
170. Petric Octavian PSD NU
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
173. Podașcă Gabriela-Maria - DA
174. Ponta Victor-Viorel - DA
175. Pop Andrei PSD NU
176. Pop Georgian PSD NU
177. Pop Tudor Rareș USR DA
178. Popa Mihai Valentin PSD NU
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
180. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
181. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
182. Preda Cezar-Florin PNL DA
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
184. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
185. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
186. Prună Cristina-Mădălina USR DA
187. Radu Anișoara PSD NU
188. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
190. Rădulescu Alexandru PSD NU
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
193. Răduț Violeta PSD NU
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Ioan Sorin PSD NU
196. Romanescu Cristinel PNL DA
197. Roșca Lucreția PSD NU
198. Rotaru Alexandru PSD NU
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
200. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
201. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
202. Sefer Cristian-George PMP DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR NU
205. Simion Lucian-Eduard PSD NU
206. Simionca Ionuț PMP DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD NU
208. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
210. Solomon Adrian PSD NU
211. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
212. Stan Viorel PSD NU
213. Stancu Florinel PSD NU
214. Stativă Irinel Ioan PSD NU
215. Stănescu Alexandru PSD NU
216. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
217. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
218. Suciu Matei PSD NU
219. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
220. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
221. Szabó Ödön UDMR Abținere
222. Șarapatin Elvira PSD NU
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
224. Șimon Gheorghe PSD NU
225. Șișcu George PNL DA
226. Șotcan Theodora PSD NU
227. Șovăială Constantin PNL DA
228. Ștefan Corneliu PSD NU
229. Ștefan Ion PNL DA
230. Ștefan Viorel PSD NU
231. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
232. Tabugan Ion ALDE NU
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
234. Teiș Alina PSD NU
235. Terea Ioan PSD NU
236. Tîlvăr Angel PSD NU
237. Todor Adrian PSD NU
238. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
239. Toma Ilie PSD NU
240. Tomac Eugen PMP DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Tripa Florin-Dan PSD NU
243. Tudor Beatrice PSD NU
244. Tudose Mihai PSD NU
245. Tușa Adriana Diana PSD NU
246. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
247. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
248. Varga Glad-Aurel PNL DA
249. Varga Vasile PNL DA
250. Văcaru Alin Vasile - DA
251. Velcea Nicolae PSD NU
252. Vexler Silviu Minoritati NU
253. Vișan George-Gabriel PSD NU
254. Vîlceanu Dan PNL DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
256. Vlase Petru Gabriel PSD NU
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
258. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
259. Weber Mihai PSD NU
260. Zainea Cornel USR DA
261. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 20:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro