Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 10:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 10:47

Subiect vot: PLx 215/2018 - forma initiala
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:136 69 24 14 8 5 3 10 3
- voturi pentru (DA):92 69 - - 8 5 - 10 -
- voturi împotrivă (NU):44 - 24 14 - - 3 - 3
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Antal István-János UDMR DA
4. Axinte Vasile PSD DA
5. Balint Liviu-Ioan PSD DA
6. Benedek Zacharie UDMR DA
7. Bica Dănuț PNL NU
8. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
9. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
10. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
11. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
12. Botez Mihai-Cătălin USR NU
13. Budăi Marius-Constantin PSD DA
14. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
15. Bulai Iulian USR NU
16. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
17. Burciu Cristina PSD DA
18. Calista Mara-Daniela PNL NU
19. Calotă Florică Ică ALDE DA
20. Căciulă Aurel PSD DA
21. Călin Ion PSD DA
22. Cherecheș Florica PNL NU
23. Chiriac Viorel PSD DA
24. Ciocan Dan PSD DA
25. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
26. Ciuhodaru Tudor PSD DA
27. Cîtea Vasile PSD DA
28. Cobuz Maricela PSD DA
29. Codreanu Constantin PMP NU
30. Csép Éva-Andrea UDMR DA
31. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
32. Cupă Ion ALDE DA
33. Dîrzu Ioan PSD DA
34. Dobre Victor Paul PNL NU
35. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
36. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
37. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
38. Drulă Cătălin USR NU
39. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
40. Erdei Dolóczki István UDMR DA
41. Fădor Angelica PNL NU
42. Floroiu Ionel PSD DA
43. Furic Iarco Minoritati DA
44. Furtună Mirela PSD DA
45. Gavrilă Camelia PSD DA
46. Georgescu Nicolae PSD DA
47. Gherman Dumitru PSD DA
48. Ghilea Găvrilă PNL NU
49. Giugea Nicolae PNL NU
50. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
51. Gudu Vasile PNL NU
52. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
53. Huncă Mihaela PSD DA
54. Ibram Iusein Minoritati DA
55. Itu Cornel PSD DA
56. Korodi Attila UDMR DA
57. Lazăr Sorin PSD DA
58. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
59. Longher Victoria Minoritati DA
60. Lovin Dumitru ALDE DA
61. Lupașcu Costel PSD DA
62. Lupescu Dumitru USR NU
63. Macovei Silviu Nicu PSD DA
64. Marica Petru-Sorin PSD DA
65. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
66. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
67. Mohaci Mihai PSD DA
68. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
69. Movilă Petru PMP NU
70. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
71. Neagu Nicolae PNL NU
72. Neață Eugen PSD DA
73. Nicoară Romeo Florin PNL NU
74. Niță Nicu PSD DA
75. Olar Corneliu PNL NU
76. Oprea Dumitru PNL NU
77. Oteșanu Daniela PSD DA
78. Pambuccian Varujan Minoritati DA
79. Paraschiv Rodica PSD DA
80. Pașcan Emil-Marius PMP NU
81. Păle Dănuț PSD DA
82. Petrea Gabriel PSD DA
83. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
84. Petric Octavian PSD DA
85. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
86. Pop Andrei PSD DA
87. Popa Florin PSD DA
88. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
89. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
90. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
91. Presură Alexandra PSD DA
92. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
93. Prună Cristina-Mădălina USR NU
94. Radu Anișoara PSD DA
95. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
96. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
97. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
98. Răduț Violeta PSD DA
99. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
100. Roman Ioan Sorin PSD DA
101. Romanescu Cristinel PNL NU
102. Roșca Lucreția PSD DA
103. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
104. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
105. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
106. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
107. Simion Lucian-Eduard PSD DA
108. Simonis Alfred - Robert PSD DA
109. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
110. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
111. Stan Viorel PSD DA
112. Stancu Florinel PSD DA
113. Stativă Irinel Ioan PSD DA
114. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
115. Szabó Ödön UDMR DA
116. Șarapatin Elvira PSD DA
117. Șovăială Constantin PNL NU
118. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
119. Teiș Alina PSD DA
120. Terea Ioan PSD DA
121. Todor Adrian PSD DA
122. Toma Ilie PSD DA
123. Tripa Florin-Dan PSD DA
124. Tudor Beatrice PSD DA
125. Tudose Mihai PSD DA
126. Turcan Raluca PNL NU
127. Varga Vasile PNL NU
128. Vasile Daniel Minoritati DA
129. Velcea Nicolae PSD DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vîlceanu Dan PNL NU
132. Vlase Petru Gabriel PSD DA
133. Vosganian Varujan ALDE DA
134. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
135. Zainea Cornel USR NU
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 ianuarie 2019, 20:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro