Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 12:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 215/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.12/2018 pentru modificarea Legii nr.321/2006 privind regimul acordării finanțărilor nerambursabile pentru programele, proiectele sau acțiunile privind sprijinirea activității românilor de pretutindeni și a organizațiilor reprezentative ale acestora, precum și a modului de repartizare și de utilizare a sumei prevăzute în bugetul Ministerului pentru Românii de Pretutindeni pentru această activitate
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 135 47 25 17 12 11 14 10
- voturi pentru (DA):217 135 2 22 14 12 10 14 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:53 - 44 3 3 - 1 - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL Abținere
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL Abținere
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
28. Bodea Marius PNL Abținere
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL Abținere
51. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus - Abținere
71. Dobre Victor Paul PNL Abținere
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
77. Drulă Cătălin USR Abținere
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL Abținere
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Damian PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Camelia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheorghe Tinel PNL Abținere
94. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
95. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
98. Ghinea Cristian USR DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Iftimie Neculai PSD DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR DA
115. Ionescu George PNL Abținere
116. Iordache Florin PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kelemen Hunor UDMR Abținere
120. Korodi Attila UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
122. Lazăr Sorin PSD DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
124. Longher Victoria Minoritati DA
125. Lovin Dumitru ALDE DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mînzatu Roxana PSD DA
136. Mocanu Adrian PMP DA
137. Mocioalcă Ion PSD DA
138. Mohaci Mihai PSD DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Movilă Petru PMP DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neagu Nicolae PNL Abținere
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
148. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
149. Nicolae Andrei PSD DA
150. Nicolicea Eugen PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Mihai ALDE DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Olar Corneliu PNL Abținere
156. Olteanu Daniel - DA
157. Oprea Dumitru PNL Abținere
158. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL Abținere
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pașcan Emil-Marius PMP DA
165. Pau Radu - Adrian PSD DA
166. Păle Dănuț PSD DA
167. Petcu Toma-Florin ALDE DA
168. Petrea Gabriel PSD DA
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Petric Octavian PSD DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
173. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
174. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
175. Plumb Rovana PSD DA
176. Podașcă Gabriela-Maria - DA
177. Ponta Victor-Viorel - DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
185. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
189. Prună Cristina-Mădălina USR DA
190. Radu Anișoara PSD DA
191. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
193. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL Abținere
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Alexandru PSD DA
203. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - Abținere
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
215. Stan Viorel PSD DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Szabó Ödön UDMR DA
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL Abținere
228. Șova Lucian PSD DA
229. Șovăială Constantin PNL Abținere
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Ion PNL Abținere
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
234. Tabugan Ion ALDE DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teiș Alina PSD DA
237. Terea Ioan PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Tomac Eugen PMP DA
242. Trăilă Cristina PNL Abținere
243. Tripa Florin-Dan PSD DA
244. Tudor Beatrice PSD DA
245. Tudose Mihai PSD DA
246. Turcan Raluca PNL Abținere
247. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
252. Varga Vasile PNL Abținere
253. Vasile Daniel Minoritati DA
254. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
255. Vass Levente UDMR DA
256. Văcaru Alin Vasile - DA
257. Velcea Nicolae PSD DA
258. Vexler Silviu Minoritati DA
259. Vișan George-Gabriel PSD DA
260. Vîlceanu Dan PNL Abținere
261. Vîrză Mihăiță PSD DA
262. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
263. Vlase Petru Gabriel PSD DA
264. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
265. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
266. Vosganian Varujan ALDE DA
267. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zainea Cornel USR DA
270. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 15:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro