Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 12:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 12:30

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 347/2018 pentru modificarea Ordonanței Guvernului nr. 42/2004 privind organizarea activității sanitar-veterinare și pentru siguranța alimentelor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:271 138 46 26 17 12 11 13 8
- voturi pentru (DA):223 138 44 - 1 12 11 13 4
- voturi împotrivă (NU):17 - - - 16 - - - 1
- abțineri:31 - 2 26 - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benedek Zacharie UDMR NU
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Benkő Erika UDMR NU
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR NU
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Csoma Botond UDMR NU
64. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
68. Dehelean Silviu USR Abținere
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus - NU
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
76. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR Abținere
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR NU
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Florea Damian PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Furic Iarco Minoritati DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheorghe Tinel PNL Abținere
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL DA
97. Ghinea Cristian USR Abținere
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
113. Ionescu George PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Kelemen Hunor UDMR NU
119. Korodi Attila UDMR NU
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR Abținere
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocanu Adrian PMP DA
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
142. Movilă Petru PMP DA
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
145. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
146. Neagu Nicolae PNL DA
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL DA
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nicolicea Eugen PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai ALDE DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olar Corneliu PNL DA
157. Olteanu Daniel - DA
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Palăr Ionel PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP DA
167. Pau Radu - Adrian PSD DA
168. Păle Dănuț PSD DA
169. Petcu Toma-Florin ALDE DA
170. Petrea Gabriel PSD DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
175. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
176. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Podașcă Gabriela-Maria - DA
179. Ponta Victor-Viorel - Abținere
180. Pop Andrei PSD DA
181. Pop Tudor Rareș USR Abținere
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Mihai Valentin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
196. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
201. Roman Florin-Claudiu PNL DA
202. Roman Ioan Sorin PSD DA
203. Romanescu Cristinel PNL DA
204. Roșca Lucreția PSD DA
205. Rotaru Alexandru PSD DA
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
207. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
208. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
209. Sefer Cristian-George PMP DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
211. Simion Lucian-Eduard PSD DA
212. Simionca Ionuț PMP DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Stan Viorel PSD DA
218. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
219. Stancu Florinel PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
223. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
224. Suciu Matei PSD DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Szabó Ödön UDMR NU
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șișcu George PNL DA
231. Șotcan Theodora PSD DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Șovăială Constantin PNL DA
234. Ștefan Corneliu PSD DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tabugan Ion ALDE DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teiș Alina PSD DA
240. Terea Ioan PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
243. Toma Ilie PSD DA
244. Tomac Eugen PMP DA
245. Tripa Florin-Dan PSD DA
246. Tudor Beatrice PSD DA
247. Tudose Mihai PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
250. Tușa Adriana Diana PSD DA
251. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
254. Varga Vasile PNL DA
255. Vasile Daniel Minoritati DA
256. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
257. Vass Levente UDMR NU
258. Velcea Nicolae PSD DA
259. Vexler Silviu Minoritati DA
260. Vișan George-Gabriel PSD DA
261. Vîlceanu Dan PNL DA
262. Vîrză Mihăiță PSD DA
263. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
264. Vlase Petru Gabriel PSD DA
265. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
266. Vosganian Varujan ALDE DA
267. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
268. Weber Mihai PSD DA
269. Zainea Cornel USR Abținere
270. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
271. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 9:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro