Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 12:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 265/2017 pentru modificarea și completarea Legii contabilității nr. 82/1991, modificarea și completarea Legii societăților nr. 31/1990, precum și modificarea și completarea Legii nr. 1/2005 privind organizarea și funcționarea cooperației
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:270 137 46 24 16 11 11 15 10
- voturi pentru (DA):183 137 - 1 16 11 2 12 4
- voturi împotrivă (NU):54 - 46 - - - 6 1 1
- abțineri:33 - - 23 - - 3 2 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL NU
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Bichineț Corneliu PMP NU
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
63. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL NU
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
73. Dehelean Silviu USR Abținere
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus - Abținere
77. Dobre Victor Paul PNL NU
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR Abținere
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL NU
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheorghe Tinel PNL NU
97. Gheorghiu Bogdan PNL NU
98. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Ghinea Cristian USR Abținere
101. Gilia Claudia PSD DA
102. Giugea Nicolae PNL NU
103. Goga Octavian PSD DA
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
111. Iancu Iulian PSD DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
118. Ionescu George PNL NU
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Kelemen Hunor UDMR DA
124. Korodi Attila UDMR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru ALDE DA
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Marica Petru-Sorin PSD DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Mihalescul Dumitru PNL NU
138. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Mocioalcă Ion PSD DA
141. Mohaci Mihai PSD DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
143. Movilă Petru PMP NU
144. Mușoiu Ștefan PSD DA
145. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
146. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
147. Neagu Nicolae PNL NU
148. Neață Eugen PSD DA
149. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL NU
151. Nicolae Andrei PSD DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Nistor Laurențiu PSD DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Olar Corneliu PNL NU
157. Olteanu Daniel - DA
158. Oprea Dumitru PNL NU
159. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
160. Oros Nechita-Adrian PNL NU
161. Palăr Ionel PNL NU
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pașcan Emil-Marius PMP NU
166. Pau Radu - Adrian PSD DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petcu Toma-Florin ALDE DA
169. Petrea Gabriel PSD DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Petric Octavian PSD DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
174. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
175. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
176. Plumb Rovana PSD DA
177. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
178. Ponta Victor-Viorel - DA
179. Pop Andrei PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR Abținere
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Mihai Valentin PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
185. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
186. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
187. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
191. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
192. Radu Anișoara PSD DA
193. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
194. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
197. Răduț Violeta PSD DA
198. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL NU
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Alexandru PSD DA
203. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PMP DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Simionca Ionuț PMP Abținere
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stan Viorel PSD DA
216. Stancu Florinel PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
221. Suciu Matei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Szabó Ödön UDMR DA
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL NU
228. Șotcan Theodora PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Ștefan Ion PNL NU
232. Ștefan Viorel PSD DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
234. Tabugan Ion ALDE DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teiș Alina PSD DA
237. Terea Ioan PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
240. Toma Ilie PSD DA
241. Tomac Eugen PMP NU
242. Trăilă Cristina PNL NU
243. Tripa Florin-Dan PSD DA
244. Tudor Beatrice PSD DA
245. Tudose Mihai PSD DA
246. Turcan Raluca PNL NU
247. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Vasile PNL NU
252. Vasile Daniel Minoritati DA
253. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
254. Vass Levente UDMR DA
255. Văcaru Alin Vasile - DA
256. Velcea Nicolae PSD DA
257. Vexler Silviu Minoritati DA
258. Vișan George-Gabriel PSD DA
259. Vîlceanu Dan PNL NU
260. Vîrză Mihăiță PSD DA
261. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
262. Vlase Petru Gabriel PSD DA
263. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
264. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
265. Vosganian Varujan ALDE DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR Abținere
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 1:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro