Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.06.2018 > 13:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 iunie 2018, ora 13:45

Subiect vot: Timp dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE
- prezenți:213 99 20 16 9 7 6 7 2 34 3 3 4 3
- voturi pentru (DA):184 96 19 2 3 7 6 7 2 33 2 - 4 3
- voturi împotrivă (NU):5 2 - 2 1 - - - - - - - - -
- abțineri:22 1 1 12 5 - - - - - - 3 - -
- nu au votat:2 - - - - - - - - 1 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan deputat PSD DA
3. Andronache Gabriel deputat PNL DA
4. Antal István-János deputat UDMR Abținere
5. Avram Constantin deputat ALDE DA
6. Avram Nicolae senator PSD DA
7. Axinte Vasile deputat PSD DA
8. Babuș Radu deputat PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
10. Barna Ilie Dan deputat USR Abținere
11. Bădălău Niculae senator PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
13. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
14. Bende Sándor deputat UDMR DA
15. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
16. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
18. Bica Dănuț deputat PNL DA
19. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
20. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
25. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
27. Bran Ioana deputat PSD DA
28. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
29. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
30. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
31. Burciu Cristina deputat PSD DA
32. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
33. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
34. Căciulă Aurel deputat PSD DA
35. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat ALDE DA
38. Cârciumaru Florin senator PSD DA
39. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
40. Chiriac Viorel deputat PSD DA
41. Ciocan Dan deputat PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
44. Cîtea Vasile deputat PSD DA
45. Cocoș Vasile deputat PSD DA
46. Codreanu Constantin deputat PMP DA
47. Coliban Allen senator USR Abținere
48. Corlățean Titus senator PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
50. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
51. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
52. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
55. Cupă Ion deputat ALDE DA
56. Dehelean Silviu deputat USR DA
57. Deneș Ioan senator PSD DA
58. Derzsi Ákos senator UDMR DA
59. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
60. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
61. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
64. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
65. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
66. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
67. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR Abținere
69. Farago Petru deputat UDMR DA
70. Federovici Doina Elena senator PSD DA
71. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL -
72. Florea Damian deputat PSD DA
73. Floroiu Ionel deputat PSD NU
74. Furtună Mirela deputat PSD DA
75. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
76. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
77. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
78. Gherman Dumitru deputat PSD DA
79. Gilia Claudia deputat PSD DA
80. Goțiu Remus Mihai senator USR Abținere
81. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
82. Hadârcă Ion senator ALDE DA
83. Halici Nicușor deputat PSD DA
84. Huncă Mihaela deputat PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
86. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
87. Ilea Vasile senator PSD DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
89. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian deputat USR Abținere
91. Iordache Virginel senator PSD DA
92. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR Abținere
93. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
94. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR NU
95. Lazăr Sorin deputat PSD DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
97. Longher Victoria deputat Minoritati DA
98. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
99. Lupașcu Costel deputat PSD DA
100. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
101. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
102. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
103. Marica Petru-Sorin deputat PSD DA
104. Marin Gheorghe senator PSD DA
105. Marin Nicolae senator PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR Abținere
107. Marussi George-Nicolae senator USR Abținere
108. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
109. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
110. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
111. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
112. Mihu Ștefan senator PSD DA
113. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
114. Moga Nicolae senator PSD DA
115. Mohaci Mihai deputat PSD DA
116. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
117. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
118. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR Abținere
119. Neagu Nicolae deputat PNL DA
120. Neață Eugen deputat PSD DA
121. Nicolae Andrei deputat PSD DA
122. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
123. Niță Nicu deputat PSD DA
124. Nosa Iuliu deputat PSD DA
125. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
126. Olar Corneliu deputat PNL DA
127. Oprea Dumitru deputat PNL DA
128. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
129. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
130. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
131. Palăr Ionel deputat PNL DA
132. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
133. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
134. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD -
135. Pau Radu - Adrian deputat PSD DA
136. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
137. Păle Dănuț deputat PSD DA
138. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
139. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
140. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
141. Popa Florin deputat PSD DA
142. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
144. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
145. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR Abținere
146. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
147. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
148. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL Abținere
149. Presură Alexandra deputat PSD DA
150. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
151. Radu Anișoara deputat PSD DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
153. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR Abținere
154. Răduț Violeta deputat PSD DA
155. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
156. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
157. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
158. Romașcanu Lucian senator PSD DA
159. Roșca Lucreția deputat PSD DA
160. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
161. Rotaru Ion senator PSD DA
162. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
163. Ruse Mihai senator ALDE DA
164. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
165. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
166. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR Abținere
167. Sefer Cristian-George deputat PMP DA
168. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
169. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
170. Silistru Doina senator PSD DA
171. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
172. Simionca Ioan senator ALDE DA
173. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat - DA
174. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
175. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
176. Solomon Adrian deputat PSD NU
177. Stan Viorel deputat PSD DA
178. Stancu Florinel deputat PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
180. Stănescu Paul senator PSD DA
181. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
182. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
183. Szabó Ödön deputat UDMR Abținere
184. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
185. Șotcan Theodora deputat PSD DA
186. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
187. Ștefan Viorel deputat PSD DA
188. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
189. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
190. Teiș Alina deputat PSD DA
191. Terea Ioan deputat PSD DA
192. Todor Adrian deputat PSD DA
193. Toma Ilie deputat PSD DA
194. Tomac Eugen deputat PMP DA
195. Trăilă Cristina deputat PNL DA
196. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
197. Tudor Beatrice deputat PSD DA
198. Turcan Raluca deputat PNL DA
199. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
200. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD Abținere
201. Vass Levente deputat UDMR Abținere
202. Velcea Nicolae deputat PSD DA
203. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
204. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
205. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR Abținere
206. Vlase Petru Gabriel deputat PSD DA
207. Vlăducă Oana-Silvia deputat PSD DA
208. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
209. Vulpescu Ioan senator PSD DA
210. Weber Mihai deputat PSD DA
211. Zainea Cornel deputat USR Abținere
212. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 17:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro