Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.10.2006 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 10 octombrie 2006, ora 12:38

Poziție pe
ordinea de zi:
VF-4
Subiect vot: Vot final
PL 662/2006 pentru înființarea satului Tangâru prin reorganizarea comunei Stoenești, județul Giurgiu
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:243 72 54 21 42 17 14 11 12
- voturi pentru (DA):213 68 51 2 40 17 13 10 12
- voturi împotrivă (NU):24 3 3 16 1 - - 1 -
- abțineri:6 1 - 3 1 - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Albu Gheorghe PD-L DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Almășan Liviu PC DA
5. Amarie Constantin PSD DA
6. Amet Aledin Minoritati DA
7. Andea Petru PSD DA
8. Andon Sergiu PC DA
9. Andreica Romică PNL DA
10. Andronescu Ecaterina PSD DA
11. Antal Árpád-András UDMR DA
12. Antal István UDMR DA
13. Antonescu George Crin Laurențiu PNL DA
14. Ardelean Lia PC DA
15. Asztalos Ferenc UDMR DA
16. Avram Dumitru PRM NU
17. Baban Ștefan PRM Abținere
18. Bara Nicolae PD-L DA
19. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
20. Băeșu George PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bivolaru Ioan PSD DA
24. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
25. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
26. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
27. Bónis István UDMR DA
28. Boureanu Cristian Alexandru PNL DA
29. Brînzan Ovidiu PSD DA
30. Brînză William Gabriel PD-L DA
31. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
32. Buciu Angela PRM NU
33. Buciuta Ștefan Minoritati DA
34. Buda Daniel PD-L DA
35. Buda Ioan PSD DA
36. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
37. Buzatu Dan Horațiu PNL DA
38. Buzea Cristian Valeriu PRM NU
39. Canacheu Costică PD-L DA
40. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
41. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD DA
42. Călian Petru PC DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Câmpanu Liviu PNL DA
45. Chiper Gheorghe PSD DA
46. Chiș Filonaș PSD DA
47. Cindrea Ioan PSD DA
48. Ciocâlteu Alexandru PD-L NU
49. Ciontu Corneliu - DA
50. Ciopraga Mircea PNL DA
51. Ciucă Liviu-Bogdan PC DA
52. Cocrea Olguța - DA
53. Codîrlă Liviu PRM NU
54. Constantinescu Viorel PSD NU
55. Crăciunescu Grigore PNL DA
56. Cutean Vasile Emilian PSD DA
57. Diaconescu Marin PRM DA
58. Diaconescu Renică PC DA
59. Dida Corneliu Ioan PSD DA
60. Dobre Traian PNL NU
61. Dorneanu Valer PSD DA
62. Dragomir Dumitru PRM NU
63. Dragomir Gheorghe PNL DA
64. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
65. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
66. Dumitrescu Liana Minoritati DA
67. Dumitrescu Zamfir - DA
68. Dumitriu Dragoș Petre PRM Abținere
69. Dumitriu Mihai PSD DA
70. Dumitru Ion PSD DA
71. Dușa Mircea PSD DA
72. Duțu Stelian PD-L DA
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Faina Constantin PC DA
75. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM Abținere
76. Fenechiu Relu PNL DA
77. Firczak Gheorghe Minoritati NU
78. Florea Damian PC DA
79. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
80. Furo Iuliu Ioan PRM NU
81. Gabor Gheorghe PNL DA
82. Găleteanu Monalisa PSD DA
83. Georgescu Filip PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic PNL DA
85. Gheorghe Valeriu PNL DA
86. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
87. Ghiorghioni Ionesie PD-L DA
88. Ghișe Ioan - DA
89. Godja Petru PSD DA
90. Grigore Dan PD-L DA
91. Grosaru Mircea Minoritati DA
92. Gubandru Aurel PSD DA
93. Gușă Cozmin Horea - DA
94. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
95. Hanganu Romeo Octavian PC Abținere
96. Hellvig Eduard Raul PC DA
97. Hoban Ioan PNL DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Igaș Traian Constantin PD-L DA
101. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
102. Ionescu Daniel PSD DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
105. Iustian Mircea Teodor PNL DA
106. Kelemen Atilla-Béla-László UDMR DA
107. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
108. Kovacs Attila UDMR DA
109. Lakatos Petru UDMR DA
110. Lambrino Radu PD-L DA
111. Lificiu Petru - DA
112. Liga Dănuț PD-L DA
113. Longher Ghervazen Minoritati DA
114. Luchian Ion PNL DA
115. Magheru Paul PRM NU
116. Man Mircea PD-L DA
117. Manda Iulian Claudiu PSD DA
118. Manolescu Oana Minoritati DA
119. Marian Dan Mihai PNL DA
120. Marin Constantin PSD DA
121. Martin Eduard-Stelian PSD DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Máté András-Levente UDMR DA
124. Matei Cătălin Lucian PSD DA
125. Mazăre Alexandru PSD DA
126. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
127. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
128. Mătușa Tudor PRM NU
129. Meir Nati - DA
130. Merce Ilie PRM NU
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Micula Cătălin PNL DA
133. Mihei Andrian-Sirojea - DA
134. Mircea Costache PRM NU
135. Mironescu Laurențiu PD-L DA
136. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
137. Mitrea Manuela PSD DA
138. Mitrea Miron Tudor PSD DA
139. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
140. Mînzînă Ion PRM NU
141. Mocanu Alexandru PD-L DA
142. Mocanu Vasile PSD DA
143. Mocănescu Coloros Dan Constantin - DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Moisoiu Adrian PRM NU
146. Moldovan Emil Radu PSD DA
147. Momanu Corneliu PNL DA
148. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
149. Movilă Petru PD-L DA
150. Munteanu Ioan PSD DA
151. Muscă Monica Octavia - DA
152. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Năstase Adrian PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Nica Dan PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
159. Nistoran Dorin-Liviu PD-L DA
160. Nițulescu Teodor PRM DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Oancea Viorel PNL DA
163. Olarean Aurel PD-L DA
164. Olteanu Bogdan PNL DA
165. Oprea Gabriel PSD DA
166. Ovidenie Costel - DA
167. Pardău Dumitru PNL DA
168. Paveliu Marian Sorin PNL DA
169. Petrea Constantin PD-L DA
170. Ponta Victor-Viorel PSD DA
171. Pop Claudiu Adrian PSD DA
172. Popa Cornel PNL NU
173. Popa Daniela PC DA
174. Popescu Florin Aurelian PNL DA
175. Popescu Ionica Constanța PC DA
176. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
177. Preda Cezar-Florin PD-L DA
178. Preda Ion PNL DA
179. Pruteanu Vasile PNL DA
180. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
181. Pupeză Viorel PSD DA
182. Purceld Octavian-Mircea PRM NU
183. Pușcă Mircea Valer PNL DA
184. Puzdrea Dumitru PD-L Abținere
185. Racoceanu Viorel PD-L DA
186. Raicu Romeo Marius PD-L DA
187. Rădulescu Cristian PD-L DA
188. Rogin Marius PD-L DA
189. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
190. Rus Ioan Aurel PRM NU
191. Sanda Victor PSD Abținere
192. Sandu Gabriel PNL DA
193. Sandu-Capră Mihai PNL DA
194. Sasu Ion PSD DA
195. Săniuță Marian-Florian PSD NU
196. Săpunaru Nini PNL DA
197. Sârb Gheorghe PD-L DA
198. Sârbu Mugurel Liviu PD-L DA
199. Scutaru Adrian George PNL DA
200. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Sirețeanu Mihail PSD NU
203. Sóki Béla UDMR DA
204. Soporan Vasile Filip PSD DA
205. Stan Ioan PSD DA
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Stănișoară Mihai PD-L DA
208. Stoica Ion - DA
209. Străchinaru Petre PD-L DA
210. Strungă Emil PNL DA
211. Szekely Levente Csaba UDMR DA
212. Știrbeț Cornel PNL NU
213. Știrbu Monica-Mihaela PNL DA
214. Știucă Alecsandru PSD DA
215. Tabără Valeriu PD-L DA
216. Tamás Sándor UDMR DA
217. Tărniceru Petru PSD DA
218. Timar Liviu PSD DA
219. Timiș Ioan PNL DA
220. Todoran Pavel PSD DA
221. Toma Horia-Victor PNL DA
222. Toró Tiberiu UDMR DA
223. Tudor Constantin PC DA
224. Tudose Mihai PSD DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Țundrea Ioan PC DA
227. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
228. Ujeniuc Dragoș PNL DA
229. Ungureanu Petre PNL DA
230. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
231. Ursărescu Dorinel PNL DA
232. Vainer Aurel Minoritati DA
233. Varga Attila UDMR DA
234. Vasile Aurelia PSD DA
235. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
236. Vălean Adina Ioana PNL DA
237. Văsioiu Horia PD-L DA
238. Vlase Petru Gabriel PSD DA
239. Vlădoiu Aurel PSD DA
240. Voinea Florea PSD DA
241. Zaharia Claudius Mihail PNL DA
242. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
243. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 26 iunie 2019, 17:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro