Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 18:56 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 18:56

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:208 122 27 19 12 12 7 5 4
- voturi pentru (DA):31 - 3 19 - - 6 - 3
- voturi împotrivă (NU):177 122 24 - 12 12 1 5 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD NU
6. Antal István-János UDMR NU
7. Anton Anton ALDE NU
8. Apjok Norbert UDMR NU
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE NU
11. Axinte Vasile PSD NU
12. Balan Ioan PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bichineț Corneliu PMP DA
17. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL NU
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Borza Remus-Adrian - NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Chiriac Viorel PSD NU
39. Ciocan Dan PSD NU
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Codreanu Constantin PMP DA
46. Cosma Andreea PSD NU
47. Cosma Lavinia-Corina USR DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Csoma Botond UDMR NU
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
53. Cupă Ion ALDE NU
54. Cupșa Ioan PNL NU
55. Dan Nicușor Daniel USR DA
56. Dehelean Silviu USR DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD NU
58. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
60. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
61. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
65. Dunava Costel Neculai PSD NU
66. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR NU
68. Fădor Angelica PNL NU
69. Florea Damian PSD NU
70. Floroiu Ionel PSD NU
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
72. Furtună Mirela PSD NU
73. Gavrilă Camelia PSD NU
74. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
75. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
76. Găină Mihăiță PSD NU
77. Georgescu Nicolae PSD NU
78. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
80. Gherman Dumitru PSD NU
81. Ghilea Găvrilă PNL NU
82. Ghinea Cristian USR DA
83. Gilia Claudia PSD NU
84. Goga Octavian PSD NU
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
86. Gudu Vasile PNL NU
87. Halici Nicușor PSD NU
88. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
89. Huncă Mihaela PSD NU
90. Iancu Iulian PSD NU
91. Ibram Iusein Minoritati NU
92. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
93. Ion Stelian-Cristian USR DA
94. Ionescu George PNL NU
95. Iordache Florin PSD NU
96. Itu Cornel PSD NU
97. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
98. Korodi Attila UDMR NU
99. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
100. Lazăr Sorin PSD NU
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
102. Lovin Dumitru ALDE NU
103. Lupașcu Costel PSD NU
104. Lupescu Dumitru USR DA
105. Macovei Silviu Nicu PSD NU
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
107. Manole Petre-Florin PSD NU
108. Marica Petru-Sorin PSD NU
109. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
110. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
111. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
112. Mînzatu Roxana PSD NU
113. Mocanu Adrian PMP DA
114. Mocioalcă Ion PSD NU
115. Mohaci Mihai PSD NU
116. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
117. Movilă Petru PMP DA
118. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
119. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
120. Neață Eugen PSD NU
121. Nicoară Romeo Florin PNL NU
122. Nicolae Andrei PSD NU
123. Nicolicea Eugen PSD NU
124. Nistor Laurențiu PSD NU
125. Niță Nicu PSD NU
126. Oprea Dumitru PNL NU
127. Pană Adriana-Doina PSD NU
128. Paraschiv Rodica PSD NU
129. Pașcan Emil-Marius PMP NU
130. Pau Radu - Adrian PSD NU
131. Păle Dănuț PSD NU
132. Petcu Toma-Florin ALDE NU
133. Petrea Gabriel PSD NU
134. Petric Octavian PSD NU
135. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
136. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
137. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
138. Plumb Rovana PSD NU
139. Popa Florin PSD NU
140. Popa Mihai Valentin PSD NU
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
143. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
144. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
145. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
146. Presură Alexandra PSD NU
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
148. Prună Cristina-Mădălina USR DA
149. Radu Anișoara PSD NU
150. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
151. Rădulescu Alexandru PSD NU
152. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
153. Răduț Violeta PSD NU
154. Roman Florin-Claudiu PNL NU
155. Roman Ioan Sorin PSD NU
156. Romanescu Cristinel PNL NU
157. Rotaru Alexandru PSD NU
158. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
159. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
160. Seres Dénes UDMR NU
161. Simion Lucian-Eduard PSD NU
162. Simonis Alfred - Robert PSD NU
163. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
165. Solomon Adrian PSD NU
166. Spânu Ion PSD NU
167. Stan Viorel PSD NU
168. Stancu Florinel PSD NU
169. Stănescu Alexandru PSD NU
170. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
171. Suciu Matei PSD NU
172. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
173. Szabó Ödön UDMR NU
174. Șarapatin Elvira PSD NU
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
176. Șimon Gheorghe PSD NU
177. Șișcu George PNL NU
178. Șotcan Theodora PSD NU
179. Șova Lucian PSD NU
180. Șovăială Constantin PNL NU
181. Ștefan Corneliu PSD NU
182. Ștefan Viorel PSD NU
183. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
185. Teiș Alina PSD NU
186. Terea Ioan PSD NU
187. Todor Adrian PSD NU
188. Tomac Eugen PMP DA
189. Trăilă Cristina PNL NU
190. Tripa Florin-Dan PSD NU
191. Tudor Beatrice PSD NU
192. Tudose Mihai PSD NU
193. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
194. Varga Vasile PNL NU
195. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
196. Vass Levente UDMR NU
197. Velcea Nicolae PSD NU
198. Vexler Silviu Minoritati NU
199. Vișan George-Gabriel PSD NU
200. Vîlceanu Dan PNL NU
201. Vîrză Mihăiță PSD NU
202. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
203. Vlase Petru Gabriel PSD NU
204. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
205. Vosganian Varujan ALDE NU
206. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
207. Weber Mihai PSD NU
208. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 17:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro