Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:03 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:03

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Amendament respins
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 128 35 20 13 10 6 10 4
- voturi pentru (DA):60 - 34 20 - - 3 - 3
- voturi împotrivă (NU):166 128 1 - 13 10 3 10 1
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
17. Bejinariu Eugen PSD NU
18. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Borza Remus-Adrian - NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Budăi Marius-Constantin PSD NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calotă Florică Ică ALDE NU
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cîtea Vasile PSD NU
45. Cobuz Maricela PSD NU
46. Cocoș Vasile PSD NU
47. Codreanu Constantin PMP NU
48. Cosma Andreea PSD NU
49. Cosma Lavinia-Corina USR DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR NU
52. Csoma Botond UDMR NU
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
54. Cupă Ion ALDE NU
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Dan Nicușor Daniel USR DA
57. Dehelean Silviu USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
63. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
64. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dunava Costel Neculai PSD NU
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR NU
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Florea Damian PSD NU
73. Floroiu Ionel PSD NU
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
75. Furtună Mirela PSD NU
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilă Camelia PSD NU
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
80. Găină Mihăiță PSD NU
81. Georgescu Nicolae PSD NU
82. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD NU
85. Ghilea Găvrilă PNL DA
86. Ghinea Cristian USR DA
87. Gilia Claudia PSD NU
88. Goga Octavian PSD NU
89. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
90. Gudu Vasile PNL DA
91. Halici Nicușor PSD NU
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
94. Huncă Mihaela PSD NU
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
96. Iancu Iulian PSD NU
97. Iancu Marius-Ionel PSD NU
98. Ibram Iusein Minoritati NU
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ionescu George PNL DA
102. Iordache Florin PSD NU
103. Itu Cornel PSD NU
104. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
105. Korodi Attila UDMR NU
106. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
107. Lazăr Sorin PSD NU
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Lovin Dumitru ALDE NU
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupașcu Costel PSD NU
112. Lupescu Dumitru USR DA
113. Macovei Silviu Nicu PSD NU
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
115. Manole Petre-Florin PSD NU
116. Marica Petru-Sorin PSD NU
117. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
120. Mînzatu Roxana PSD NU
121. Mocanu Adrian PMP DA
122. Mocioalcă Ion PSD NU
123. Mohaci Mihai PSD NU
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
125. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
127. Neagu Nicolae PNL DA
128. Neață Eugen PSD NU
129. Nicoară Romeo Florin PNL DA
130. Nicolicea Eugen PSD NU
131. Nistor Laurențiu PSD NU
132. Niță Nicu PSD NU
133. Oprea Dumitru PNL DA
134. Oteșanu Daniela PSD NU
135. Pambuccian Varujan Minoritati NU
136. Pană Adriana-Doina PSD NU
137. Paraschiv Rodica PSD NU
138. Pașcan Emil-Marius PMP NU
139. Pau Radu - Adrian PSD NU
140. Păle Dănuț PSD NU
141. Petrea Gabriel PSD NU
142. Petric Octavian PSD NU
143. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
147. Plumb Rovana PSD NU
148. Popa Florin PSD NU
149. Popa Mihai Valentin PSD NU
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
152. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
153. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
154. Presură Alexandra PSD NU
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
156. Prună Cristina-Mădălina USR DA
157. Radu Anișoara PSD NU
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
159. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
160. Rădulescu Alexandru PSD NU
161. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
162. Răduț Violeta PSD NU
163. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
164. Roman Florin-Claudiu PNL DA
165. Roman Ioan Sorin PSD NU
166. Romanescu Cristinel PNL DA
167. Rotaru Alexandru PSD NU
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
169. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
170. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
172. Seres Dénes UDMR NU
173. Simion Lucian-Eduard PSD NU
174. Simionca Ionuț PMP NU
175. Simonis Alfred - Robert PSD NU
176. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
178. Solomon Adrian PSD NU
179. Spânu Ion PSD NU
180. Stan Viorel PSD NU
181. Stancu Florinel PSD NU
182. Stănescu Alexandru PSD NU
183. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
184. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
185. Suciu Matei PSD NU
186. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
187. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
188. Szabó Ödön UDMR NU
189. Șarapatin Elvira PSD NU
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șișcu George PNL DA
193. Șotcan Theodora PSD NU
194. Șova Lucian PSD NU
195. Șovăială Constantin PNL DA
196. Ștefan Corneliu PSD NU
197. Ștefan Viorel PSD NU
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
199. Teiș Alina PSD NU
200. Terea Ioan PSD NU
201. Todor Adrian PSD NU
202. Toma Ilie PSD NU
203. Tomac Eugen PMP DA
204. Trăilă Cristina PNL DA
205. Tripa Florin-Dan PSD NU
206. Tudor Beatrice PSD NU
207. Tudose Mihai PSD NU
208. Turcan Raluca PNL DA
209. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
210. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
211. Varga Vasile PNL DA
212. Vasile Daniel Minoritati NU
213. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
214. Vass Levente UDMR NU
215. Velcea Nicolae PSD NU
216. Vexler Silviu Minoritati NU
217. Vișan George-Gabriel PSD NU
218. Vîlceanu Dan PNL DA
219. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD NU
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
222. Vosganian Varujan ALDE NU
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
224. Weber Mihai PSD NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 1:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro