Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 19:19 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 19:19

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Pl-x nr.373/2018 - Text initial
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:216 129 31 18 12 10 4 8 4
- voturi pentru (DA):158 128 - - 12 10 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):57 1 31 18 - - 4 - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Alexe Costel PNL NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Bichineț Corneliu PMP NU
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL NU
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR NU
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Dan Nicușor Daniel USR NU
57. Dehelean Silviu USR NU
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
62. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drulă Cătălin USR NU
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Fădor Angelica PNL NU
71. Florea Damian PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Găină Mihăiță PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Goga Octavian PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Gudu Vasile PNL NU
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
89. Huncă Mihaela PSD DA
90. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
91. Iancu Iulian PSD DA
92. Iancu Marius-Ionel PSD DA
93. Ibram Iusein Minoritati DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Ionescu George PNL NU
96. Ioniță Antoneta PNL NU
97. Iordache Florin PSD DA
98. Itu Cornel PSD DA
99. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
100. Korodi Attila UDMR DA
101. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lungu Tudorița PNL NU
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Lupescu Dumitru USR NU
108. Macovei Silviu Nicu PSD DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Marica Petru-Sorin PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
114. Mînzatu Roxana PSD DA
115. Mocioalcă Ion PSD DA
116. Mohaci Mihai PSD DA
117. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
119. Movilă Petru PMP NU
120. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
122. Neagu Nicolae PNL NU
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nicoară Romeo Florin PNL NU
125. Nicolae Andrei PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Pau Radu - Adrian PSD DA
134. Păle Dănuț PSD DA
135. Petcu Toma-Florin ALDE DA
136. Petrea Gabriel PSD DA
137. Petric Octavian PSD DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
140. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
142. Plumb Rovana PSD DA
143. Popa Florin PSD DA
144. Popa Mihai Valentin PSD DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
147. Popescu Pavel PNL NU
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
150. Prună Cristina-Mădălina USR NU
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
154. Rădulescu Alexandru PSD DA
155. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
156. Răduț Violeta PSD DA
157. Roman Florin-Claudiu PNL NU
158. Roman Ioan Sorin PSD NU
159. Romanescu Cristinel PNL NU
160. Roșca Lucreția PSD DA
161. Rotaru Alexandru PSD DA
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
163. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
164. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
165. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Simion Lucian-Eduard PSD DA
168. Simonis Alfred - Robert PSD DA
169. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
170. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
171. Solomon Adrian PSD DA
172. Spânu Ion PSD DA
173. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
174. Stan Viorel PSD DA
175. Stancu Florinel PSD DA
176. Stativă Irinel Ioan PSD DA
177. Stănescu Alexandru PSD DA
178. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
179. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
180. Suciu Matei PSD DA
181. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
182. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
183. Șarapatin Elvira PSD DA
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
185. Șimon Gheorghe PSD DA
186. Șișcu George PNL NU
187. Șotcan Theodora PSD DA
188. Șova Lucian PSD DA
189. Șovăială Constantin PNL NU
190. Ștefan Corneliu PSD DA
191. Ștefan Viorel PSD DA
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Teiș Alina PSD DA
194. Terea Ioan PSD DA
195. Todor Adrian PSD DA
196. Toma Ilie PSD DA
197. Tomac Eugen PMP NU
198. Tripa Florin-Dan PSD DA
199. Tudor Beatrice PSD DA
200. Turcan Raluca PNL NU
201. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
202. Varga Vasile PNL NU
203. Vasile Daniel Minoritati DA
204. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
205. Vass Levente UDMR DA
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vișan George-Gabriel PSD DA
208. Vîrză Mihăiță PSD DA
209. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
210. Vlase Petru Gabriel PSD DA
211. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
212. Vosganian Varujan ALDE DA
213. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
214. Weber Mihai PSD DA
215. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 12:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro