Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:36 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:36

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 162
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:236 134 37 17 18 12 5 10 3
- voturi pentru (DA):171 134 - - 18 11 1 6 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 37 16 - - 4 - 2
- abțineri:2 - - 1 - - - 1 -
- nu au votat:4 - - - - 1 - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL NU
77. Florea Damian PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Ghinea Cristian USR NU
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Ion Stelian-Cristian USR NU
103. Ionescu George PNL NU
104. Ioniță Antoneta PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocanu Adrian PMP DA
126. Mocioalcă Ion PSD DA
127. Mohaci Mihai PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
132. Neagu Nicolae PNL NU
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL NU
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Olar Corneliu PNL NU
140. Oprea Dumitru PNL NU
141. Oprișcan Mihai Doru ALDE -
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati -
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pau Radu - Adrian PSD DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petrea Gabriel PSD DA
150. Petric Octavian PSD DA
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
152. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
153. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
154. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
155. Plumb Rovana PSD DA
156. Pop Tudor Rareș USR NU
157. Popa Florin PSD DA
158. Popa Mihai Valentin PSD DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
161. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
162. Popescu Pavel PNL NU
163. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
164. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL NU
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Roșca Lucreția PSD DA
177. Rotaru Alexandru PSD DA
178. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
180. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
181. Sefer Cristian-George PMP NU
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simion Lucian-Eduard PSD DA
184. Simionca Ionuț PMP NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
187. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
188. Solomon Adrian PSD DA
189. Spânu Ion PSD DA
190. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
191. Stan Viorel PSD DA
192. Stancu Florinel PSD DA
193. Stativă Irinel Ioan PSD DA
194. Stănescu Alexandru PSD DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Szabó Ödön UDMR DA
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL NU
203. Șotcan Theodora PSD DA
204. Șova Lucian PSD DA
205. Șovăială Constantin PNL NU
206. Ștefan Corneliu PSD DA
207. Ștefan Ion PNL NU
208. Ștefan Viorel PSD DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Teiș Alina PSD DA
211. Terea Ioan PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tomac Eugen PMP NU
215. Tripa Florin-Dan PSD DA
216. Tudor Beatrice PSD DA
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Turcan Raluca PNL NU
219. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
220. Varga Vasile PNL NU
221. Vasile Daniel Minoritati DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Vass Levente UDMR DA
224. Velcea Nicolae PSD DA
225. Vexler Silviu Minoritati DA
226. Vișan George-Gabriel PSD DA
227. Vîlceanu Dan PNL NU
228. Vîrză Mihăiță PSD DA
229. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
230. Vlase Petru Gabriel PSD DA
231. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zainea Cornel USR NU
235. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro