Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:39 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:39

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 175
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:230 132 38 16 15 11 7 8 3
- voturi pentru (DA):164 132 - - 15 11 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):61 - 38 15 - - 6 - 2
- abțineri:3 - - 1 - - 1 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Huncă Mihaela PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ibram Iusein Minoritati DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Ionescu George PNL NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mocanu Adrian PMP Abținere
121. Mocioalcă Ion PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
124. Movilă Petru PMP NU
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
127. Neagu Nicolae PNL NU
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nicoară Romeo Florin PNL NU
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nicolicea Eugen PSD DA
132. Nistor Laurențiu PSD DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Olar Corneliu PNL NU
135. Oprea Dumitru PNL NU
136. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pau Radu - Adrian PSD DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Popa Florin PSD DA
150. Popa Mihai Valentin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
154. Popescu Pavel PNL NU
155. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
156. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
157. Presură Alexandra PSD DA
158. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
159. Prună Cristina-Mădălina USR NU
160. Radu Anișoara PSD DA
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
162. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
163. Rădulescu Alexandru PSD DA
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
165. Răduț Violeta PSD DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Roșca Lucreția PSD DA
169. Rotaru Alexandru PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
173. Sefer Cristian-George PMP NU
174. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simionca Ionuț PMP NU
178. Simonis Alfred - Robert PSD DA
179. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Spânu Ion PSD DA
183. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
184. Stan Viorel PSD DA
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Suciu Matei PSD DA
189. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
190. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șarapatin Elvira PSD DA
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șișcu George PNL NU
196. Șotcan Theodora PSD DA
197. Șova Lucian PSD DA
198. Șovăială Constantin PNL NU
199. Ștefan Corneliu PSD DA
200. Ștefan Ion PNL NU
201. Ștefan Viorel PSD DA
202. Teiș Alina PSD DA
203. Terea Ioan PSD DA
204. Todor Adrian PSD DA
205. Toma Ilie PSD DA
206. Tomac Eugen PMP NU
207. Trăilă Cristina PNL NU
208. Tripa Florin-Dan PSD DA
209. Tudor Beatrice PSD DA
210. Tudose Mihai PSD DA
211. Turcan Raluca PNL NU
212. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
213. Varga Vasile PNL NU
214. Vasile Daniel Minoritati DA
215. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
216. Vass Levente UDMR DA
217. Velcea Nicolae PSD DA
218. Vexler Silviu Minoritati DA
219. Vișan George-Gabriel PSD DA
220. Vîlceanu Dan PNL NU
221. Vîrză Mihăiță PSD DA
222. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
223. Vlase Petru Gabriel PSD DA
224. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
225. Vosganian Varujan ALDE DA
226. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
227. Weber Mihai PSD DA
228. Zainea Cornel USR NU
229. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 9:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro