Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:43 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:43

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 209
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:234 132 35 18 17 12 8 9 3
- voturi pentru (DA):169 132 1 - 17 11 1 6 1
- voturi împotrivă (NU):60 - 34 17 - - 7 - 2
- abțineri:3 - - 1 - 1 - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL NU
93. Ghinea Cristian USR NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Ionescu George PNL NU
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lungu Tudorița PNL NU
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocanu Adrian PMP DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Movilă Petru PMP NU
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neagu Nicolae PNL NU
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL NU
134. Nicolae Andrei PSD DA
135. Nicolicea Eugen PSD DA
136. Nistor Laurențiu PSD DA
137. Niță Nicu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL DA
139. Oprea Dumitru PNL NU
140. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
141. Oteșanu Daniela PSD DA
142. Pană Adriana-Doina PSD DA
143. Paraschiv Rodica PSD DA
144. Pau Radu - Adrian PSD DA
145. Păle Dănuț PSD DA
146. Petcu Toma-Florin ALDE DA
147. Petrea Gabriel PSD DA
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
150. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Popa Florin PSD DA
154. Popa Mihai Valentin PSD DA
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
156. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
157. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
158. Popescu Pavel PNL NU
159. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
163. Prună Cristina-Mădălina USR NU
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL NU
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Roșca Lucreția PSD DA
174. Rotaru Alexandru PSD DA
175. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
176. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
177. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
178. Sefer Cristian-George PMP NU
179. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Simion Lucian-Eduard PSD DA
182. Simionca Ionuț PMP NU
183. Simonis Alfred - Robert PSD DA
184. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
185. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
186. Solomon Adrian PSD DA
187. Spânu Ion PSD DA
188. Stan Viorel PSD DA
189. Stancu Florinel PSD DA
190. Stativă Irinel Ioan PSD DA
191. Stănescu Alexandru PSD DA
192. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
193. Suciu Matei PSD DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Szabó Ödön UDMR DA
197. Șarapatin Elvira PSD DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șișcu George PNL NU
201. Șotcan Theodora PSD DA
202. Șova Lucian PSD DA
203. Șovăială Constantin PNL NU
204. Ștefan Corneliu PSD DA
205. Ștefan Ion PNL NU
206. Ștefan Viorel PSD DA
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
208. Teiș Alina PSD DA
209. Terea Ioan PSD DA
210. Todor Adrian PSD DA
211. Toma Ilie PSD DA
212. Tomac Eugen PMP NU
213. Trăilă Cristina PNL NU
214. Tripa Florin-Dan PSD DA
215. Tudor Beatrice PSD DA
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Turcan Raluca PNL NU
218. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
219. Vasile Daniel Minoritati DA
220. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
221. Vass Levente UDMR DA
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîlceanu Dan PNL NU
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zainea Cornel USR NU
233. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 6:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro