Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:45 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:45

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 218
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:235 132 36 19 15 13 8 10 2
- voturi pentru (DA):167 132 - - 15 12 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):62 - 36 18 - - 7 - 1
- abțineri:4 - - 1 - 1 1 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Ghinea Cristian USR NU
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PSD DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ionescu George PNL NU
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR NU
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mocanu Adrian PMP Abținere
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Movilă Petru PMP NU
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL NU
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Olar Corneliu PNL NU
138. Oprea Dumitru PNL NU
139. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
140. Oteșanu Daniela PSD DA
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pau Radu - Adrian PSD DA
144. Păle Dănuț PSD DA
145. Petcu Toma-Florin ALDE DA
146. Petrea Gabriel PSD DA
147. Petric Octavian PSD DA
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
150. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Pop Tudor Rareș USR NU
154. Popa Florin PSD DA
155. Popa Mihai Valentin PSD DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
158. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
159. Popescu Pavel PNL NU
160. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
164. Prună Cristina-Mădălina USR NU
165. Radu Anișoara PSD DA
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
171. Răduț Violeta PSD DA
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
179. Sefer Cristian-George PMP NU
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP NU
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
190. Stan Viorel PSD DA
191. Stancu Florinel PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Szabó Ödön UDMR DA
199. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
200. Șimon Gheorghe PSD DA
201. Șișcu George PNL NU
202. Șotcan Theodora PSD DA
203. Șova Lucian PSD DA
204. Șovăială Constantin PNL NU
205. Ștefan Corneliu PSD DA
206. Ștefan Viorel PSD DA
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
208. Teiș Alina PSD DA
209. Terea Ioan PSD DA
210. Todor Adrian PSD DA
211. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
212. Toma Ilie PSD DA
213. Tomac Eugen PMP NU
214. Tripa Florin-Dan PSD DA
215. Tudor Beatrice PSD DA
216. Tudose Mihai PSD DA
217. Turcan Raluca PNL NU
218. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
219. Vasile Daniel Minoritati DA
220. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
221. Vass Levente UDMR DA
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîlceanu Dan PNL NU
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
230. Vosganian Varujan ALDE DA
231. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zainea Cornel USR NU
234. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 22:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro