Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:49 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:49

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 242
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:237 130 36 22 16 13 8 10 2
- voturi pentru (DA):168 130 1 - 16 12 1 7 1
- voturi împotrivă (NU):64 - 35 21 - - 7 - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:3 - - 1 - 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Ghinea Cristian USR NU
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ionescu George PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lovin Dumitru ALDE DA
113. Lungu Tudorița PNL NU
114. Lupașcu Costel PSD DA
115. Lupescu Dumitru USR NU
116. Macovei Silviu Nicu PSD DA
117. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
118. Manole Petre-Florin PSD DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mocanu Adrian PMP DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
128. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
129. Movilă Petru PMP NU
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
132. Neagu Nicolae PNL NU
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL NU
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Nicu PSD DA
139. Olar Corneliu PNL NU
140. Oprea Dumitru PNL NU
141. Oprișcan Mihai Doru ALDE -
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pașcan Emil-Marius PMP NU
147. Pau Radu - Adrian PSD DA
148. Păle Dănuț PSD DA
149. Petcu Toma-Florin ALDE DA
150. Petrea Gabriel PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
153. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
154. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Plumb Rovana PSD DA
157. Pop Tudor Rareș USR NU
158. Popa Florin PSD DA
159. Popa Mihai Valentin PSD DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
162. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
163. Popescu Pavel PNL NU
164. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
165. Presură Alexandra PSD DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
167. Prună Cristina-Mădălina USR NU
168. Radu Anișoara PSD DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
171. Rădulescu Alexandru PSD DA
172. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL NU
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
179. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
180. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
181. Sefer Cristian-George PMP NU
182. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Simion Lucian-Eduard PSD DA
185. Simionca Ionuț PMP NU
186. Simonis Alfred - Robert PSD DA
187. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
188. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Spânu Ion PSD DA
191. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
192. Stan Viorel PSD DA
193. Stancu Florinel PSD DA
194. Stativă Irinel Ioan PSD DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
197. Suciu Matei PSD DA
198. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
199. Szabó Ödön UDMR DA
200. Șarapatin Elvira PSD DA
201. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șotcan Theodora PSD DA
204. Șova Lucian PSD DA
205. Șovăială Constantin PNL NU
206. Ștefan Corneliu PSD DA
207. Ștefan Ion PNL NU
208. Ștefan Viorel PSD DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Teiș Alina PSD DA
211. Terea Ioan PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Toma Ilie PSD DA
214. Tomac Eugen PMP NU
215. Trăilă Cristina PNL NU
216. Tripa Florin-Dan PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Tudose Mihai PSD DA
219. Turcan Raluca PNL NU
220. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
221. Vasile Daniel Minoritati DA
222. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
223. Vass Levente UDMR DA
224. Velcea Nicolae PSD DA
225. Vexler Silviu Minoritati DA
226. Vișan George-Gabriel PSD DA
227. Vîlceanu Dan PNL NU
228. Vîrză Mihăiță PSD DA
229. Vlad Sergiu Cosmin USR -
230. Vlase Petru Gabriel PSD DA
231. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
232. Vosganian Varujan ALDE DA
233. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zainea Cornel USR NU
236. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 14:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro