Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:52 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:52

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 252 indice 3
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:235 130 38 20 14 13 8 10 2
- voturi pentru (DA):163 130 - - 14 12 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):66 - 38 19 - - 8 - 1
- abțineri:4 - - 1 - 1 - 2 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL NU
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calotă Florică Ică ALDE DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Cobuz Maricela PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Codreanu Constantin PMP NU
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR NU
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
60. Cupă Ion ALDE DA
61. Cupșa Ioan PNL NU
62. Dan Nicușor Daniel USR NU
63. Dehelean Silviu USR NU
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL NU
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Ghinea Cristian USR NU
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR NU
100. Ionescu George PNL NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mocanu Adrian PMP NU
122. Mocioalcă Ion PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
126. Movilă Petru PMP NU
127. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
129. Neagu Nicolae PNL NU
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL NU
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nicolicea Eugen PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Olar Corneliu PNL NU
137. Oprea Dumitru PNL NU
138. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
139. Oteșanu Daniela PSD DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati -
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Pau Radu - Adrian PSD DA
144. Păle Dănuț PSD DA
145. Petcu Toma-Florin ALDE DA
146. Petric Octavian PSD DA
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
149. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
150. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Pop Tudor Rareș USR NU
153. Popa Florin PSD DA
154. Popa Mihai Valentin PSD DA
155. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
156. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
157. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
158. Popescu Pavel PNL NU
159. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
160. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
161. Presură Alexandra PSD DA
162. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
163. Prună Cristina-Mădălina USR NU
164. Radu Anișoara PSD DA
165. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
166. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
167. Rădulescu Alexandru PSD DA
168. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
169. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
170. Răduț Violeta PSD DA
171. Roman Florin-Claudiu PNL NU
172. Roman Ioan Sorin PSD DA
173. Roșca Lucreția PSD DA
174. Rotaru Alexandru PSD DA
175. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
176. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
177. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
178. Sefer Cristian-George PMP NU
179. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Simion Lucian-Eduard PSD DA
182. Simionca Ionuț PMP NU
183. Simonis Alfred - Robert PSD DA
184. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
185. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
186. Solomon Adrian PSD DA
187. Spânu Ion PSD DA
188. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
189. Stan Viorel PSD DA
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
194. Suciu Matei PSD DA
195. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
196. Szabó Ödön UDMR DA
197. Șarapatin Elvira PSD DA
198. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șișcu George PNL NU
201. Șotcan Theodora PSD DA
202. Șova Lucian PSD DA
203. Șovăială Constantin PNL NU
204. Ștefan Corneliu PSD DA
205. Ștefan Ion PNL NU
206. Ștefan Viorel PSD DA
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
208. Teiș Alina PSD DA
209. Terea Ioan PSD DA
210. Todor Adrian PSD DA
211. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
212. Toma Ilie PSD DA
213. Tomac Eugen PMP NU
214. Trăilă Cristina PNL NU
215. Tripa Florin-Dan PSD DA
216. Tudor Beatrice PSD DA
217. Tudose Mihai PSD DA
218. Turcan Raluca PNL NU
219. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
220. Vasile Daniel Minoritati DA
221. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
222. Velcea Nicolae PSD DA
223. Vexler Silviu Minoritati DA
224. Vișan George-Gabriel PSD DA
225. Vîlceanu Dan PNL NU
226. Vîrză Mihăiță PSD DA
227. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
228. Vlase Petru Gabriel PSD DA
229. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
230. Vosganian Varujan ALDE DA
231. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Zainea Cornel USR NU
234. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 decembrie 2018, 2:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro