Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:52 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:52

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 252 indice 4
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 128 36 21 15 13 7 9 2
- voturi pentru (DA):162 128 - - 15 12 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):64 - 36 20 - - 7 - 1
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:3 - - 1 - 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL NU
80. Florea Damian PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL NU
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PSD DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR NU
102. Ionescu George PNL NU
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL NU
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR NU
113. Macovei Silviu Nicu PSD DA
114. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
115. Manole Petre-Florin PSD DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mocanu Adrian PMP NU
122. Mocioalcă Ion PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
126. Movilă Petru PMP NU
127. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
128. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
129. Neagu Nicolae PNL NU
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL NU
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Oprișcan Mihai Doru ALDE -
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
147. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
148. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
149. Plumb Rovana PSD DA
150. Pop Tudor Rareș USR NU
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Mihai Valentin PSD DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
155. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
156. Popescu Pavel PNL NU
157. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
158. Presură Alexandra PSD DA
159. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
160. Prună Cristina-Mădălina USR NU
161. Radu Anișoara PSD DA
162. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
163. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
167. Răduț Violeta PSD DA
168. Roman Florin-Claudiu PNL NU
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Rotaru Alexandru PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
173. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
174. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
175. Sefer Cristian-George PMP NU
176. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Simion Lucian-Eduard PSD DA
179. Simionca Ionuț PMP NU
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Spânu Ion PSD DA
185. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
186. Stan Viorel PSD DA
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
191. Suciu Matei PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șarapatin Elvira PSD DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șișcu George PNL NU
198. Șotcan Theodora PSD DA
199. Șova Lucian PSD DA
200. Șovăială Constantin PNL NU
201. Ștefan Corneliu PSD DA
202. Ștefan Ion PNL NU
203. Ștefan Viorel PSD DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tomac Eugen PMP NU
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vexler Silviu Minoritati DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîlceanu Dan PNL NU
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR -
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
226. Vosganian Varujan ALDE DA
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 7:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro