Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:55 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:55

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 274
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 131 33 17 15 13 5 10 2
- voturi pentru (DA):167 131 2 - 15 12 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):53 - 31 17 - - 4 - 1
- abțineri:3 - - - - 1 - 2 -
- nu au votat:3 - - - - - 1 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Cosma Andreea PSD DA
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL NU
63. Dan Nicușor Daniel USR NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
70. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL NU
76. Florea Damian PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Huncă Mihaela PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ionescu George PNL NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mocanu Adrian PMP -
120. Mocioalcă Ion PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Movilă Petru PMP NU
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nicoară Romeo Florin PNL NU
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Oprea Dumitru PNL NU
133. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
134. Oteșanu Daniela PSD DA
135. Pambuccian Varujan Minoritati -
136. Pană Adriana-Doina PSD DA
137. Paraschiv Rodica PSD DA
138. Pau Radu - Adrian PSD DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petcu Toma-Florin ALDE DA
141. Petrea Gabriel PSD DA
142. Petric Octavian PSD DA
143. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
147. Plumb Rovana PSD DA
148. Pop Tudor Rareș USR NU
149. Popa Florin PSD DA
150. Popa Mihai Valentin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Pavel PNL NU
154. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prună Cristina-Mădălina USR NU
158. Radu Anișoara PSD DA
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
160. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
172. Sefer Cristian-George PMP NU
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simionca Ionuț PMP NU
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Spânu Ion PSD DA
181. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
182. Stan Viorel PSD DA
183. Stancu Florinel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
187. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
188. Suciu Matei PSD DA
189. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
190. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șarapatin Elvira PSD DA
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șotcan Theodora PSD DA
196. Șova Lucian PSD DA
197. Șovăială Constantin PNL NU
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefan Ion PNL NU
200. Ștefan Viorel PSD DA
201. Teiș Alina PSD DA
202. Terea Ioan PSD DA
203. Todor Adrian PSD DA
204. Toma Ilie PSD DA
205. Trăilă Cristina PNL NU
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Tudor Beatrice PSD DA
208. Tudose Mihai PSD DA
209. Turcan Raluca PNL NU
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Vasile Daniel Minoritati DA
212. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
213. Velcea Nicolae PSD DA
214. Vexler Silviu Minoritati DA
215. Vișan George-Gabriel PSD DA
216. Vîlceanu Dan PNL NU
217. Vîrză Mihăiță PSD DA
218. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
219. Vlase Petru Gabriel PSD DA
220. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
221. Vosganian Varujan ALDE DA
222. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
223. Weber Mihai PSD DA
224. Zainea Cornel USR NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 17:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro