Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:57 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:57

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 290
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:233 131 37 20 15 12 6 10 2
- voturi pentru (DA):166 131 - - 15 12 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):64 - 37 20 - - 6 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian - DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
64. Cupă Ion ALDE DA
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR NU
67. Dehelean Silviu USR NU
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
74. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL NU
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ionescu George PNL NU
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lungu Tudorița PNL NU
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mocanu Adrian PMP NU
122. Mocioalcă Ion PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nicoară Romeo Florin PNL NU
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Oprea Dumitru PNL NU
135. Oteșanu Daniela PSD DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati -
137. Pană Adriana-Doina PSD DA
138. Paraschiv Rodica PSD DA
139. Pau Radu - Adrian PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Pop Tudor Rareș USR NU
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Mihai Valentin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
154. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
155. Popescu Pavel PNL NU
156. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
157. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
158. Presură Alexandra PSD DA
159. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
160. Prună Cristina-Mădălina USR NU
161. Radu Anișoara PSD DA
162. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
163. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
167. Răduț Violeta PSD DA
168. Roman Florin-Claudiu PNL NU
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Rotaru Alexandru PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
173. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
174. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
175. Sefer Cristian-George PMP NU
176. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
177. Seres Dénes UDMR DA
178. Simion Lucian-Eduard PSD DA
179. Simionca Ionuț PMP NU
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Spânu Ion PSD DA
185. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
186. Stan Viorel PSD DA
187. Stancu Florinel PSD DA
188. Stativă Irinel Ioan PSD DA
189. Stănescu Alexandru PSD DA
190. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
191. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
192. Suciu Matei PSD DA
193. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
194. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șarapatin Elvira PSD DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șișcu George PNL NU
200. Șotcan Theodora PSD DA
201. Șova Lucian PSD DA
202. Șovăială Constantin PNL NU
203. Ștefan Corneliu PSD DA
204. Ștefan Ion PNL NU
205. Ștefan Viorel PSD DA
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Teiș Alina PSD DA
208. Terea Ioan PSD DA
209. Todor Adrian PSD DA
210. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
211. Toma Ilie PSD DA
212. Trăilă Cristina PNL NU
213. Tripa Florin-Dan PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Tudose Mihai PSD DA
216. Turcan Raluca PNL NU
217. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
218. Vasile Daniel Minoritati DA
219. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
220. Velcea Nicolae PSD DA
221. Vexler Silviu Minoritati DA
222. Vișan George-Gabriel PSD DA
223. Vîlceanu Dan PNL NU
224. Vîrză Mihăiță PSD DA
225. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
226. Vlase Petru Gabriel PSD DA
227. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
228. Vosganian Varujan ALDE DA
229. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zainea Cornel USR NU
232. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 13:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro