Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 20:58 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 20:58

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 293
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:226 130 32 17 16 12 7 10 2
- voturi pentru (DA):168 130 2 - 16 12 1 6 1
- voturi împotrivă (NU):54 - 30 17 - - 6 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL NU
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian - DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Damian PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
95. Huncă Mihaela PSD DA
96. Iancu Iulian PSD DA
97. Iancu Marius-Ionel PSD DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Ionescu George PNL NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Itu Cornel PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocanu Adrian PMP DA
119. Mocioalcă Ion PSD DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
122. Movilă Petru PMP NU
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicoară Romeo Florin PNL NU
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nicolicea Eugen PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Oprea Dumitru PNL NU
133. Oteșanu Daniela PSD DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati -
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Pau Radu - Adrian PSD DA
138. Păle Dănuț PSD DA
139. Petcu Toma-Florin ALDE DA
140. Petric Octavian PSD DA
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
142. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
143. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
144. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
145. Plumb Rovana PSD DA
146. Popa Florin PSD DA
147. Popa Mihai Valentin PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
151. Popescu Pavel PNL NU
152. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
153. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
154. Presură Alexandra PSD DA
155. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
156. Prună Cristina-Mădălina USR NU
157. Radu Anișoara PSD DA
158. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
159. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
160. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
171. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
172. Sefer Cristian-George PMP NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Simion Lucian-Eduard PSD DA
176. Simionca Ionuț PMP NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stan Viorel PSD DA
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
188. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
189. Suciu Matei PSD DA
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
192. Szabó Ödön UDMR DA
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șotcan Theodora PSD DA
197. Șova Lucian PSD DA
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefan Ion PNL NU
200. Ștefan Viorel PSD DA
201. Tabugan Ion ALDE DA
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Teiș Alina PSD DA
204. Terea Ioan PSD DA
205. Todor Adrian PSD DA
206. Toma Ilie PSD DA
207. Trăilă Cristina PNL NU
208. Tripa Florin-Dan PSD DA
209. Tudor Beatrice PSD DA
210. Tudose Mihai PSD DA
211. Turcan Raluca PNL NU
212. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
213. Vasile Daniel Minoritati DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
215. Velcea Nicolae PSD DA
216. Vexler Silviu Minoritati DA
217. Vișan George-Gabriel PSD DA
218. Vîlceanu Dan PNL NU
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
223. Weber Mihai PSD DA
224. Zainea Cornel USR NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 11:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro