Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:00 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:00

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 315
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:227 130 31 18 16 14 7 9 2
- voturi pentru (DA):165 130 - - 16 13 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):57 - 31 18 - - 7 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:4 - - - - 1 - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
49. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
50. Ciuhodaru Tudor PSD DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL NU
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Itu Cornel PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Macovei Silviu Nicu PSD DA
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mînzatu Roxana PSD DA
118. Mocioalcă Ion PSD DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
121. Movilă Petru PMP NU
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nicoară Romeo Florin PNL NU
125. Nicolae Andrei PSD DA
126. Nicolicea Eugen PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Nicu PSD DA
129. Olar Corneliu PNL NU
130. Oprea Dumitru PNL NU
131. Oprișcan Mihai Doru ALDE -
132. Oteșanu Daniela PSD DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati -
134. Pană Adriana-Doina PSD DA
135. Paraschiv Rodica PSD DA
136. Pașcan Emil-Marius PMP NU
137. Pau Radu - Adrian PSD DA
138. Păle Dănuț PSD DA
139. Petcu Toma-Florin ALDE DA
140. Petrea Gabriel PSD DA
141. Petric Octavian PSD DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Plumb Rovana PSD DA
147. Pop Tudor Rareș USR NU
148. Popa Florin PSD DA
149. Popa Mihai Valentin PSD DA
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
152. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
153. Popescu Pavel PNL NU
154. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
155. Presură Alexandra PSD DA
156. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
157. Prună Cristina-Mădălina USR NU
158. Radu Anișoara PSD DA
159. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
160. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Roman Florin-Claudiu PNL NU
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roșca Lucreția PSD DA
168. Rotaru Alexandru PSD DA
169. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
170. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
171. Sefer Cristian-George PMP NU
172. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simionca Ionuț PMP NU
176. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Solomon Adrian PSD DA
179. Spânu Ion PSD DA
180. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
181. Stan Viorel PSD DA
182. Stancu Florinel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Alexandru PSD DA
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
186. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
187. Suciu Matei PSD DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șarapatin Elvira PSD DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șimon Gheorghe PSD DA
194. Șișcu George PNL NU
195. Șotcan Theodora PSD DA
196. Șova Lucian PSD DA
197. Șovăială Constantin PNL NU
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefan Viorel PSD DA
200. Tabugan Ion ALDE DA
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
202. Teiș Alina PSD DA
203. Terea Ioan PSD DA
204. Todor Adrian PSD DA
205. Toma Ilie PSD DA
206. Trăilă Cristina PNL NU
207. Tripa Florin-Dan PSD DA
208. Tudor Beatrice PSD DA
209. Tudose Mihai PSD DA
210. Turcan Raluca PNL NU
211. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
212. Vasile Daniel Minoritati DA
213. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vexler Silviu Minoritati DA
216. Vișan George-Gabriel PSD DA
217. Vîlceanu Dan PNL NU
218. Vîrză Mihăiță PSD DA
219. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Vosganian Varujan ALDE DA
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zainea Cornel USR NU
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 7:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro