Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:01 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:01

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 328
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 129 33 21 15 13 8 9 3
- voturi pentru (DA):163 129 - - 15 13 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):62 - 33 20 - - 7 - 2
- abțineri:3 - - 1 - - 1 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR Abținere
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Ciocan Dan PSD DA
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciuhodaru Tudor PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD DA
53. Cocoș Vasile PSD DA
54. Codreanu Constantin PMP NU
55. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
76. Erdei Dolóczki István UDMR DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL NU
79. Florea Damian PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
85. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
86. Găină Mihăiță PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL NU
92. Ghinea Cristian USR NU
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Ionescu George PNL NU
102. Ioniță Antoneta PNL NU
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lungu Tudorița PNL NU
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
123. Mocioalcă Ion PSD DA
124. Mohaci Mihai PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
127. Movilă Petru PMP NU
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL NU
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Pambuccian Varujan Minoritati -
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Pașcan Emil-Marius PMP NU
142. Pau Radu - Adrian PSD DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petcu Toma-Florin ALDE DA
145. Petric Octavian PSD DA
146. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
147. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
148. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
149. Plumb Rovana PSD DA
150. Popa Florin PSD DA
151. Popa Mihai Valentin PSD DA
152. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
154. Popescu Pavel PNL NU
155. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
156. Presură Alexandra PSD DA
157. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
158. Prună Cristina-Mădălina USR NU
159. Radu Anișoara PSD DA
160. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
161. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
162. Rădulescu Alexandru PSD DA
163. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
164. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
165. Răduț Violeta PSD DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL NU
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Roșca Lucreția PSD DA
169. Rotaru Alexandru PSD DA
170. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
171. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
172. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
173. Sefer Cristian-George PMP NU
174. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
175. Seres Dénes UDMR DA
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simionca Ionuț PMP NU
178. Simonis Alfred - Robert PSD DA
179. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
180. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
181. Solomon Adrian PSD DA
182. Spânu Ion PSD DA
183. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
184. Stan Viorel PSD DA
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șarapatin Elvira PSD DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Șovăială Constantin PNL NU
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Ștefan Ion PNL NU
202. Ștefan Viorel PSD DA
203. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
204. Tabugan Ion ALDE DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tomac Eugen PMP NU
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vexler Silviu Minoritati DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîlceanu Dan PNL NU
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
226. Vosganian Varujan ALDE DA
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 iulie 2018, 19:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro