Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:01 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:01

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 329
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:231 130 36 18 14 14 6 10 3
- voturi pentru (DA):166 130 2 - 14 13 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 34 18 - - 5 - 2
- abțineri:3 - - - - 1 1 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP Abținere
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL NU
96. Ghinea Cristian USR NU
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PSD DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Ionescu George PNL NU
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
113. Lovin Dumitru ALDE DA
114. Lungu Tudorița PNL NU
115. Lupașcu Costel PSD DA
116. Lupescu Dumitru USR NU
117. Macovei Silviu Nicu PSD DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Marica Petru-Sorin PSD DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
127. Movilă Petru PMP NU
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL NU
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL DA
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Pambuccian Varujan Minoritati -
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pau Radu - Adrian PSD DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petcu Toma-Florin ALDE DA
145. Petrea Gabriel PSD DA
146. Petric Octavian PSD DA
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
148. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
149. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
150. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
151. Plumb Rovana PSD DA
152. Popa Florin PSD DA
153. Popa Mihai Valentin PSD DA
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
155. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
156. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
157. Popescu Pavel PNL NU
158. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
159. Presură Alexandra PSD DA
160. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
161. Prună Cristina-Mădălina USR NU
162. Radu Anișoara PSD DA
163. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
164. Rădulescu Alexandru PSD DA
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
167. Răduț Violeta PSD DA
168. Roman Florin-Claudiu PNL NU
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Rotaru Alexandru PSD DA
172. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
173. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
174. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
175. Sefer Cristian-George PMP NU
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Simion Lucian-Eduard PSD DA
178. Simionca Ionuț PMP NU
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
182. Spânu Ion PSD DA
183. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
184. Stan Viorel PSD DA
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șarapatin Elvira PSD DA
195. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
196. Șimon Gheorghe PSD DA
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Șovăială Constantin PNL NU
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Ștefan Ion PNL NU
202. Ștefan Viorel PSD DA
203. Tabugan Ion ALDE DA
204. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
205. Teiș Alina PSD DA
206. Terea Ioan PSD DA
207. Todor Adrian PSD DA
208. Toma Ilie PSD DA
209. Tomac Eugen PMP NU
210. Trăilă Cristina PNL NU
211. Tripa Florin-Dan PSD DA
212. Tudor Beatrice PSD DA
213. Tudose Mihai PSD DA
214. Turcan Raluca PNL NU
215. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
216. Vasile Daniel Minoritati DA
217. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vexler Silviu Minoritati DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîlceanu Dan PNL NU
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
226. Vosganian Varujan ALDE DA
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR NU
230. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
231. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 8:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro