Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:02 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:02

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 334
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:238 132 38 22 15 12 8 9 2
- voturi pentru (DA):164 132 - - 15 12 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):70 - 38 22 - - 8 - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR NU
34. Bran Ioana PSD DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL NU
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Iulian USR NU
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP NU
57. Cosma Andreea PSD DA
58. Cosma Lavinia-Corina USR NU
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL NU
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Drulă Cătălin USR NU
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL NU
81. Florea Damian PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Găină Mihăiță PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL NU
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Huncă Mihaela PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ionescu George PNL NU
105. Iordache Florin PSD DA
106. Itu Cornel PSD DA
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
110. Lazăr Sorin PSD DA
111. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR NU
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Movilă Petru PMP NU
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL NU
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Olar Corneliu PNL NU
137. Oprea Dumitru PNL NU
138. Oteșanu Daniela PSD DA
139. Pambuccian Varujan Minoritati -
140. Pană Adriana-Doina PSD DA
141. Paraschiv Rodica PSD DA
142. Pașcan Emil-Marius PMP NU
143. Pau Radu - Adrian PSD DA
144. Păle Dănuț PSD DA
145. Petcu Toma-Florin ALDE DA
146. Petrea Gabriel PSD DA
147. Petric Octavian PSD DA
148. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
150. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
151. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
152. Plumb Rovana PSD DA
153. Pop Tudor Rareș USR NU
154. Popa Florin PSD DA
155. Popa Mihai Valentin PSD DA
156. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
157. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
158. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
159. Popescu Pavel PNL NU
160. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
164. Prună Cristina-Mădălina USR NU
165. Radu Anișoara PSD DA
166. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
167. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
168. Rădulescu Alexandru PSD DA
169. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
170. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
171. Răduț Violeta PSD DA
172. Roman Florin-Claudiu PNL NU
173. Roman Ioan Sorin PSD DA
174. Roșca Lucreția PSD DA
175. Rotaru Alexandru PSD DA
176. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
177. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
178. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
179. Sefer Cristian-George PMP NU
180. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
181. Seres Dénes UDMR DA
182. Simion Lucian-Eduard PSD DA
183. Simionca Ionuț PMP NU
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
186. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
187. Solomon Adrian PSD DA
188. Spânu Ion PSD DA
189. Stan Viorel PSD DA
190. Stancu Florinel PSD DA
191. Stativă Irinel Ioan PSD DA
192. Stănescu Alexandru PSD DA
193. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Suciu Matei PSD DA
196. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
197. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
198. Szabó Ödön UDMR DA
199. Șarapatin Elvira PSD DA
200. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
201. Șimon Gheorghe PSD DA
202. Șișcu George PNL NU
203. Șotcan Theodora PSD DA
204. Șova Lucian PSD DA
205. Șovăială Constantin PNL NU
206. Ștefan Corneliu PSD DA
207. Ștefan Ion PNL NU
208. Ștefan Viorel PSD DA
209. Tabugan Ion ALDE DA
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Teiș Alina PSD DA
212. Terea Ioan PSD DA
213. Todor Adrian PSD DA
214. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
215. Toma Ilie PSD DA
216. Tomac Eugen PMP NU
217. Trăilă Cristina PNL NU
218. Tripa Florin-Dan PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Tudose Mihai PSD DA
221. Turcan Raluca PNL NU
222. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
223. Varga Vasile PNL NU
224. Vasile Daniel Minoritati DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Velcea Nicolae PSD DA
227. Vexler Silviu Minoritati DA
228. Vișan George-Gabriel PSD DA
229. Vîlceanu Dan PNL NU
230. Vîrză Mihăiță PSD DA
231. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
232. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
233. Vosganian Varujan ALDE DA
234. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Zainea Cornel USR NU
237. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 8:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro