Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:03 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:03

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 339
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:240 134 33 22 15 14 8 11 3
- voturi pentru (DA):171 134 - - 15 14 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):65 - 33 22 - - 8 - 2
- abțineri:2 - - - - - - 2 -
- nu au votat:2 - - - - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bichineț Corneliu PMP NU
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR NU
41. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calotă Florică Ică ALDE DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR NU
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Dan Nicușor Daniel USR NU
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Victor Paul PNL NU
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR NU
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL NU
83. Florea Damian PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghinea Cristian USR NU
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Goga Octavian PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
100. Halici Nicușor PSD DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PSD DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR NU
108. Ionescu George PNL NU
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
112. Korodi Attila UDMR DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Lazăr Sorin PSD DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lupescu Dumitru USR NU
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mohaci Mihai PSD DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
132. Movilă Petru PMP NU
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL NU
137. Nicolae Andrei PSD DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL NU
142. Oprea Dumitru PNL NU
143. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Pambuccian Varujan Minoritati -
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Paraschiv Rodica PSD DA
148. Pau Radu - Adrian PSD DA
149. Păle Dănuț PSD DA
150. Petcu Toma-Florin ALDE DA
151. Petrea Gabriel PSD DA
152. Petric Octavian PSD DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
155. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
156. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
157. Plumb Rovana PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR NU
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
164. Popescu Pavel PNL NU
165. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
166. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
169. Prună Cristina-Mădălina USR NU
170. Radu Anișoara PSD DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
173. Rădulescu Alexandru PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
176. Răduț Violeta PSD DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL NU
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Roșca Lucreția PSD DA
180. Rotaru Alexandru PSD DA
181. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
182. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
183. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
184. Sefer Cristian-George PMP NU
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Simion Lucian-Eduard PSD DA
187. Simionca Ionuț PMP NU
188. Simonis Alfred - Robert PSD DA
189. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
190. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Spânu Ion PSD DA
193. Stan Viorel PSD DA
194. Stancu Florinel PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Alexandru PSD DA
197. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Suciu Matei PSD DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
202. Șarapatin Elvira PSD DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șișcu George PNL NU
206. Șotcan Theodora PSD DA
207. Șova Lucian PSD DA
208. Șovăială Constantin PNL NU
209. Ștefan Corneliu PSD DA
210. Ștefan Ion PNL NU
211. Ștefan Viorel PSD DA
212. Tabugan Ion ALDE DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teiș Alina PSD DA
215. Terea Ioan PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
218. Toma Ilie PSD DA
219. Tomac Eugen PMP NU
220. Trăilă Cristina PNL NU
221. Tripa Florin-Dan PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Tudose Mihai PSD DA
224. Turcan Raluca PNL NU
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Velcea Nicolae PSD DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Vișan George-Gabriel PSD DA
231. Vîlceanu Dan PNL NU
232. Vîrză Mihăiță PSD DA
233. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
234. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
235. Vosganian Varujan ALDE DA
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zainea Cornel USR NU
239. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 22 noiembrie 2018, 12:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro