Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2018 > 21:03 Versiunea pentru printare
Luni, 18 iunie 2018, ora 21:03

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Art. 340
PL 373/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.135/2010 privind Codul de procedură penală, precum și pentru modificarea și completarea Legii nr.304/2004 privind organizarea judiciară
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:234 130 35 21 15 14 6 10 3
- voturi pentru (DA):165 130 - - 15 13 - 6 1
- voturi împotrivă (NU):63 - 35 20 - - 6 - 2
- abțineri:3 - - 1 - 1 - 1 -
- nu au votat:3 - - - - - - 3 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian - DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
41. Burciu Cristina PSD DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP NU
56. Cosma Andreea PSD DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR NU
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dan Nicușor Daniel USR NU
65. Dehelean Silviu USR NU
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Gherman Dumitru PSD DA
90. Ghilea Găvrilă PNL NU
91. Ghinea Cristian USR NU
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Huncă Mihaela PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR NU
102. Ionescu George PNL NU
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
110. Lovin Dumitru ALDE DA
111. Lungu Tudorița PNL NU
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Marica Petru-Sorin PSD DA
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Mocioalcă Ion PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
125. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nicoară Romeo Florin PNL NU
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Oprea Dumitru PNL NU
135. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Pambuccian Varujan Minoritati -
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Pau Radu - Adrian PSD DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petric Octavian PSD DA
144. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
145. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
146. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
147. Plumb Rovana PSD DA
148. Pop Tudor Rareș USR NU
149. Popa Florin PSD DA
150. Popa Mihai Valentin PSD DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
154. Popescu Pavel PNL NU
155. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
156. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
157. Presură Alexandra PSD DA
158. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
159. Prună Cristina-Mădălina USR NU
160. Radu Anișoara PSD DA
161. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
162. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
163. Rădulescu Alexandru PSD DA
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
165. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
166. Răduț Violeta PSD DA
167. Roman Florin-Claudiu PNL NU
168. Roman Ioan Sorin PSD DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rotaru Alexandru PSD DA
171. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
172. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
173. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
174. Sefer Cristian-George PMP NU
175. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Simion Lucian-Eduard PSD DA
178. Simionca Ionuț PMP NU
179. Simonis Alfred - Robert PSD DA
180. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
181. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Spânu Ion PSD DA
184. Stan Viorel PSD DA
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Suciu Matei PSD DA
191. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
192. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
193. Șarapatin Elvira PSD DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șimon Gheorghe PSD DA
196. Șișcu George PNL NU
197. Șotcan Theodora PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Șovăială Constantin PNL NU
200. Ștefan Corneliu PSD DA
201. Ștefan Ion PNL NU
202. Ștefan Viorel PSD DA
203. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
204. Tabugan Ion ALDE DA
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Teiș Alina PSD DA
207. Terea Ioan PSD DA
208. Todor Adrian PSD DA
209. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
210. Toma Ilie PSD DA
211. Tomac Eugen PMP NU
212. Trăilă Cristina PNL NU
213. Tripa Florin-Dan PSD DA
214. Tudor Beatrice PSD DA
215. Tudose Mihai PSD DA
216. Turcan Raluca PNL NU
217. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
218. Varga Vasile PNL NU
219. Vasile Daniel Minoritati DA
220. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
221. Velcea Nicolae PSD DA
222. Vexler Silviu Minoritati DA
223. Vișan George-Gabriel PSD DA
224. Vîlceanu Dan PNL NU
225. Vîrză Mihăiță PSD DA
226. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
227. Vlase Petru Gabriel PSD DA
228. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
229. Vosganian Varujan ALDE DA
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
231. Weber Mihai PSD DA
232. Zainea Cornel USR NU
233. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
234. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 septembrie 2018, 21:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro